Anasayfa / sağlık / ‘1 milyar insan açlık sınırının altında, 1,3 milyarı da obez’

‘1 milyar insan açlık sınırının altında, 1,3 milyarı da obez’

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odasınca meydana gelen ‘9. Gıda Mühendisliği Kongresi’nin kâr bildirgesinde, 1 bilyon insanoğlunun kıtlık sınırının altında dirim mücadelesi verirken, 1,3 bilyon ferdin de obeziteye müteallik afiyet sorunlarıyla uğraştığına toprak verildi.

12-14 Kasım’da meydana getirilen ‘9. Gıda Mühendisliği Kongresi’nin kâr bildirgesi açıklandı. Bildirgede, besin güvencesi ve besin güvenliğine müteallik yaşanmış olan hastalıkların evren genelinde artarak bitmeme etmiş olduğu belirtildi.

Bildirgede, besin teftiş hizmetlerinin çalışan şekilde yapılabilmesi için, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının besin mühendisi istihdamını çoğaltması ve gözaltı yukarı dozaj hile kadrolarında da besin mühendislerine toprak vermesinin önemine aksan yapıldı.

Gıda mevzuatının murahhas birlikte tatlılıkla hazırlanması, paydaşların sürece katkıda bulunmasının sağlanması gerektiği tamlanan bildirgede, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında besin kontrolör sayısının ve besin mühendisinin kâr etap az olduğuna toprak verildi.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Kaybettiğiniz Saçları Yeniden Kazanın

Saç dökülmesi zaman içinde meydana gelen bazen de çabuk gelişen bir süreci kapsar. Günümüzde binlerce ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir