Anasayfa / Ankara / Ankara’da memurlar iş bırakacak

Ankara’da memurlar iş bırakacak

Ankara miting
Ankara miting

Ankara’nın memurları ” Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet ” sloganı ile 17 Eylül 2015 tarihinde yarım gün iş bırakacak, miting yapacak. Ankara ve Türkiye’de hizmet veren 14 STK’nın birlikte aldıkları karar ile memurlar bu mitinge katılmak için yarım gün çalışacak.

Ankara’da 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da 14 STK’nın gerçekleştireceği ‘Teröre hayır, Kardeşliğe evet’ mitinge katılmak için memurlar yarım gün iş bırakacak.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalar tarafından alınan karar gereği Ankara’da gerçekleştirilecek eyleme katılmak için Ankara’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yarım günlük iş bırakma kararı alındı.

“KARDEŞLİĞE EVET DİYECEĞİZ”

İş bırakma kararı ile ilgili konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “Türkiye’de STK’lar perşembe günü Ankara’da teröre karşı tek yürek ve tek vücut olacaklar. Sıhhiye’den Eski Meclis’e kadar büyük bir yürüyüş gerçekleştirecek teröre hayır, kardeşliğe evet diyeceğiz.” dedi.

“YÜRÜYÜŞ İÇİN HAZIR OLACAĞIZ”

Önder Kahveci, “Bu büyük yürüyüşe en üst düzeyde katılımın sağlanması için Ankara’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yarım günlük iş bırakma kararı aldık. İş bırakan tüm üyelerimiz saat 16.30’da ‘Teröre hayır, Kardeşliğe evet’ yürüyüşünde hazır bulunacaklardır. İdarelerin ve vatandaşların kamu çalışanlarımızı anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir