Anasayfa / Ankara / Ankara’daki şiddetli patlama ile ilgili son gelişme!

Ankara’daki şiddetli patlama ile ilgili son gelişme!

 

Ankara’da dün akşam, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında patlama meydana geldi. Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin yapılan ilk açıklamada 28 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 61 yaralının olduğu belirtildi. Yaralılardan bir kaçı taburcu edilirken bir kısmı ise hala tedavisi sürmekte. İşte Ankara’daki şiddetli patlama ile ilgili son gelişme!

 

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada “28 vatandaşımız hayatını kaybetti, 61 yaralımız var. Saldırı bombalı araçla düzenlendi” dedi.

Gelen ilk bilgilere göre 2 servis aracının yanarak tamamen kullanılmaz hale geldiği belirtiliyor.

Servis aracının Hava Kuvvetleri’ne ait olduğu ve komutanlıkta çalışan astsubaylar ile sivil memurları taşıdığı öğrenildi.

Başkentin en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi’ndeki saldırı, 17 Şubat 2016 Çarşamba akşamı saat 18.30’da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildi. Teröristler, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta, askeri servis araçlarının yanında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Ankara’nın bir çok yerinde duyulan patlamanın ardından iki askeri servis aracı bir anda alev topuna döndü. Yükselen simsiyah dumanlar Ankara’nın her tarafından görülürken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

SALDIRIDA 28 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada “28 vatandaşımız hayatını kaybetti, 61 yaralımız var. Saldırı bombalı araçla düzenlendi” dedi.

Genelkurmay Başkanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarının bulunduğu bölgeye yakın noktada, Hava ve Kara Kuvvetleri komutanlıkları ile Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nin de bulunduğu Merasim Sokak’ta dün akşam saat 18.31’de ardı ardına iki ayrı patlama meydana geldi. Ankara’nın birçok yerinden duyulan, yakın bölgelerdeki apartmanlarda bile sarsıntı biçiminde hissedilen büyük patlama bir anda başkentte büyük panik yarattı. Kızılay’da metrodan çıkan vatandaşlar büyük hızla uzaklaşmaya çalışırken, olay yerine çok yakın mesafedeki ABD Büyükelçiliği ve TBMM’de alarm durumuna geçildi. ABD Elçiliği’nden ardı ardına anonslar yapılırken, Meclis’e giriş ve çıkışlar bir süre kapatıldı.

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir