Anasayfa / Spor / Ataman’dan 7’den 19’a antrenman!

Ataman’dan 7’den 19’a antrenman!

Bu mevsim Eurocup’ta şampiyonluğu hedefleyen Galatasaray Odeabank’ta eski çağ Abdi İpekçi’de tahsil edilen Neptunas mağlubiyeti antrenör Ergin Ataman’ı enine boyuna kızdırdı.

Eurocup’a 5’te 5 ile süregelen zerrin kırmızılıların grubun mütevazı takımlarından Neptunas’a 82-76 ile ağırlık eğmesinin arkası sıra evvel ekibi zaman 07.00’de Abdi İpekçi’de toplayan antrenör Ergin Ataman, zaman 09.30’a denli oyuncularını çalıştırdı.

Önceki çağ oynanan karşılaşma sonu, rakibi ciddiye almamalarından sızlanan Ataman, ekip birinciliğini güvence gören öğrencilerinin Neptunas karşısında aldığı kadar canlılık vermediklerinden de yakınmıştı.

‘YORULDULAR VE GEREKEN DERSİ ALDILAR’

Öğleden sonradan da idmana bitmeme fail Ergin Ataman, 13.00-15.00 arası takımın Abdi İpekçi’deki alışılagelen antrenman saatini de gereksiz geçmedi. Bununla da yetinmeyen Ergin Hoca zaman 19.00’a müşterek antrenman hâlâ koysa da; oyuncularının müstelzim dersi aldığını fikren emek harcamayı sonuç anda silme etti.

Avrupa’da Saporta ve EuroChallenge’tan sonradan Eurocup’ı koleksiyonuna eklemeyi kafasına koyan Ataman, bu yolda canlılık vermeleri düşüncesince öğrencilerine dersi kendine katışıksız uslubuyla verdi.

Acıbadem Sports /Prof. Dr. Tolga Aydoğ

‘Burada ehemmiyetli bulunan meydana getirilen idmanların niteliği… Sadece germe yapılırsa dava olmaz; ama ağırbaşlı müşterek antrenman spocular öğür değilse dava yaratabilir. Oyunculara aşırı yüklenilirse birtakımı maslahat doğabilir ancak bağan ritmde çalışmada maslahat yaşanacağını düşünmüyorum. Unutulmasın şut idamını da faul emek vermesi da antrenmandır. İdmanda iri güç sarfedilen karşılaşma halinde müşterek düzentileme ise başağrısı yaratabilir.’

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir