Anasayfa / sağlık / Bakan Müezzinoğlu’ndan Anayasa Mahkemesi’ne ‘Aşı’ Tepkisi

Bakan Müezzinoğlu’ndan Anayasa Mahkemesi’ne ‘Aşı’ Tepkisi

Anayasa Mahkemesi, ufaklıklara ana babası rızası olmaksızın mecburi telkih yapılmasını anayasaya karşıt buldu. Mahkemenin sonucuna aksülamel yayınlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘Anayasa Mahkemesi bari ilim kurullarının görüşlerini alarak değişmeyen verseydi’ dedi.

Tıp dünyası da mahkemenin kararını desteklemiyor; Türk Tabipler Birliği’ne layıkıyla bu değişmeyen hoppadak fert açısından değil maşer sağlığı açısından da sakıncalı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı 5’nci Sağlık Bakanları Konferansı’na katıldı.

Programa bağlı bilgiler verici Bakan Müezzinoğlu, ‘Konferans kapsamında 43 ayrımlı ülkeden Cumhurbaşkanı Yardımcısı, afiyet bakanı şekilde 17 bakan, yardımcısı şekilde 5, müsteşar şekilde 26 fevk düzem elçi edinmek az daha toplamda 400 konuğu ağırlıyoruz. Toplantı kapsamında unsur devletlerin afiyet gündeminin tartışıldığı kanserle mücadele, çabuk hallere yanıt, uygulayım bilimi bağımlığının sağlığa etkileri, çırçıplak maşer kurumlarının afiyet hizmetlerinin geliştirilmesindeki rolü, sağ esen ilgilendiren sürdürülebilir kalkınma hedefleri mevzulu paneller düzenlenecektir’ niteleyerek konuştu.

‘ALINAN KARARLAR GELECEK FAALİYETLERE IŞIK OLACAKTIR’

Toplantı kararında tahsil edilen kararların teşkilatın doğacak yıllardaki faaliyetlerine enerji tutacağına inandığını tamlayan Bakan Müezzinoğlu, ‘Konferansın İslam İşbirliği Teşkilatı’nın çalışmalarını şimdi da ileriye taşıması hesabına ilgilendiren kâffesi arsıulusal paydaşlarla iş birliğinin artırılmasının hususi ortak ciddiyete etken olabileceği düşüncesindeyim’ dedi.

Program sonrası matbuat çalışanlarının sorularını değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, ehemmiyetli açıklamalarda bulundu.

ZORUNLU AŞI UYGULAMASI

Zorunlu telkih uygulaması ve muhacir sağlığına bağlı soruları cevaplayan Müezzinoğlu, ‘Bugüne derece güzel revan ilkah programlarının uygulanmasına bitmeme edecek. Bu hem insanlarımız, insanlığımız düşüncesince katiyen boşlama edilemeyecek ortak alan, bu yüzden Anayasa Mahkemesi’nin vermiş bulunduğu bu kararın gerekçelerine bakılarak baştan ortak kanuncu aranjman yapılır. Bireyin hakkı topluluğun haklarına mıhlı istikbaline dahil ediyorsa, yahut mıhlı geleceğini bozuyorsa yayımcı ki değişmeyen burada camiası ve öbür fertleri arkalamak anlamında olacaktır. Anayasa Mahkemesi’nin bari bu açıdan ilim kurullarının görüşlerini alarak değişmeyen verseydi. Tabi ki kişinin kararları önemli, topluluğun hakları onunda uğrunda illa hele ortak bireyi koruyacağım derken insanlığı zılgıt fail olumsuzluklara punt edinmek baştan gözden geçirilmesi müstelzim ortak değişmeyen olsa gerek’ ifadelerini kullandı.

‘SAHTE İÇKİDEN 32 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK’

Sahte içkiden yaşanmış bulunan ölümler ve afiyet sorunları ile ilgilendiren sonuç boyut karşı bilgelik verici Bakan Mehmet Müezzinoğlu,’Denetimlerin ağırbaşlı ortak biçimde bitmeme etmesi icap eder fakat burada kullanıcının duyarlığı önemli. Ucuz niteleyerek ne işe yaradığını bilmediği yahut bilmiş bulunduğu fakat şimdi evvel bana ziyanı olmadı niteleyerek yanlışa bitmeme etmesi kendiliğinden intiharıdır. Burada içtimai şuur herşeyin uğrunda gelir. Bireyin sağlığı ve kişi yaşamıyla ilgilendiren duyarlığı herhangi ortak şeyin uğrunda gelir. Tabi ki bu çeşit ürünleri üretenlerin ukubet yaptırımları baştan gözden geçirilmesi müstelzim ortak konu.Bu çağ fiktif ile müracaatın 99 bulunduğu anlamında bilgiler var. 32 insanımızı kaybettik bu nedenle, dip bakımda yatan 4 serviste de 1 olayımız var’ halinde konuştu.

Hacıların afiyet ve güvenliği ile ilgilendiren soruları da cevaplayan Müezzinoğlu, ‘Çok dip insanoğlu yoğunluğu bulunan vakitler başta hac devri ve umre dönemleri Mekke ve Medine’de başta ayrımlı bölgelerden şahısların geldiği yoğunluklar oluyor. Burada hıfzıssıhha önemli. Birbirine bulaştırıcılığın önlenmesi ehemmiyetli Suudi Arabistan Sağlık Bakanı en evvela ülkelerinden doğacak vatandaşların başlangıçta tedbirlerini aşılarını yaptırmaları bu mevzuda ister bilgilendirme ve aşılandırma dair bilgelik verdi. Son senelerde orada bulunan Mers Virüsü Hacca revan insanoğlu üstünde negatif tesiri oldu. Bu açıdan bu sene ehemmiyetli ortak sıkıntının olmadığını tabir etti. Bu bap tedbirlerin katılması icap ettiğini ve revan vatandaşların bilinçlendirilmesi icap ettiğini gösteriyor’ niteleyerek konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM

İlginizi Çekebilir

Kaybettiğiniz Saçları Yeniden Kazanın

Saç dökülmesi zaman içinde meydana gelen bazen de çabuk gelişen bir süreci kapsar. Günümüzde binlerce ...

Anasayfa / sağlık / Bakan Müezzinoğlu’ndan Anayasa Mahkemesi’ne ‘Aşı’ Tepkisi

Bakan Müezzinoğlu’ndan Anayasa Mahkemesi’ne ‘Aşı’ Tepkisi

Anayasa Mahkemesi, ufaklıklara ana babası rızası olmaksızın mecburi aşılama yapılmasını anayasaya karşıt buldu. Mahkemenin sonucuna tepkime yayınlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘Anayasa Mahkemesi bari hile kurullarının görüşlerini alarak değişmeyen verseydi’ dedi.

Tıp dünyası da mahkemenin kararını desteklemiyor; Türk Tabipler Birliği’ne uyarınca bu değişmeyen hemen fert açısından değil maşer sağlığı açısından da sakıncalı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı 5’nci Sağlık Bakanları Konferansı’na katıldı.

Programa bağlı bilgiler verici Bakan Müezzinoğlu, ‘Konferans kapsamında 43 değişik ülkeden Cumhurbaşkanı Yardımcısı, afiyet bakanı şekilde 17 bakan, yardımcısı şekilde 5, müsteşar şekilde 26 fevk dozaj murahhas edinmek kıl payı toplamda 400 konuğu ağırlıyoruz. Toplantı kapsamında örgen devletlerin afiyet gündeminin tartışıldığı kanserle mücadele, aceleci vaziyetlere yanıt, uygulayım bilimi bağımlığının sağlığa etkileri, çırçıplak maşer kurumlarının afiyet hizmetlerinin geliştirilmesindeki rolü, sağ esen ilişik sürdürülebilir kalkınma hedefleri mevzulu paneller düzenlenecektir’ niteleyerek konuştu.

‘ALINAN KARARLAR GELECEK FAALİYETLERE IŞIK OLACAKTIR’

Toplantı kararında tahsil edilen kararların teşkilatın doğacak yıllardaki faaliyetlerine enerji tutacağına inandığını tamlayan Bakan Müezzinoğlu, ‘Konferansın İslam İşbirliği Teşkilatı’nın çalışmalarını elan da ileriye taşıması namına ilişik topu topu arsıulusal paydaşlarla iş birliğinin artırılmasının hususi müşterek ciddiyete etken olabileceği düşüncesindeyim’ dedi.

Program sonrası matbuat personellerinin sorularını değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, ehemmiyetli açıklamalarda bulundu.

ZORUNLU AŞI UYGULAMASI

Zorunlu aşılama uygulaması ve muhacir sağlığına bağlı soruları cevap veren Müezzinoğlu, ‘Bugüne denli güzel revan ilkah programlarının uygulanmasına bitmeme edecek. Bu hem insanlarımız, insanlığımız düşüncesince katiyen boşlama edilemeyecek müşterek alan, bundan dolayı Anayasa Mahkemesi’nin vermiş bulunduğu bu kararın gerekçelerine bakılarak baştan müşterek yasalı organizasyon yapılır. Bireyin hakkı camianın haklarına dimdik istikbaline karışma ediyorsa, yahut dimdik geleceğini bozuyorsa editör ki değişmeyen burada topluluğu ve öteki fertleri arkalamak anlamında olacaktır. Anayasa Mahkemesi’nin bari bu manada hile kurullarının görüşlerini alarak değişmeyen verseydi. Tabi ki kişinin kararları önemli, camianın hakları onunda uğrunda illa hele müşterek bireyi koruyacağım derken insanlığı yıldırma fail olumsuzluklara punt edinmek baştan gözden geçirilmesi müstelzim müşterek değişmeyen olsa gerek’ ifadelerini kullandı.

‘SAHTE İÇKİDEN 32 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK’

Sahte içkiden yaşanmış bulunan ölümler ve afiyet sorunları ile ilişik akıbet boyut kendisince bilgelik verici Bakan Mehmet Müezzinoğlu,’Denetimlerin ağırbaşlı müşterek biçimde bitmeme etmesi icap eder fakat burada kullanıcının duyarlığı önemli. Ucuz niteleyerek ne işe yaradığını bilmediği yahut bilmiş bulunduğu fakat elan ilk bana ziyanı olmadı niteleyerek yanlışa bitmeme etmesi kendiliğinden intiharıdır. Burada içtimai zihin herşeyin uğrunda gelir. Bireyin sağlığı ve öz yaşamıyla ilişik duyarlığı herhangi müşterek şeyin uğrunda gelir. Tabi ki bu cins ürünleri üretenlerin ukubet yaptırımları baştan gözden geçirilmesi müstelzim müşterek konu.Bu güneş fiktif ile müracaatın 99 bulunduğu anlamında bilgiler var. 32 insanımızı kaybettik bu nedenle, koyu bakımda yatan 4 serviste de 1 olayımız var’ biçiminde konuştu.

Hacıların afiyet ve güvenliği ile ilişik soruları da cevap veren Müezzinoğlu, ‘Çok koyu insanoğlu yoğunluğu bulunan vakitler ilkin hac devri ve umre dönemleri Mekke ve Medine’de ilkin değişik bölgelerden şahısların geldiği yoğunluklar oluyor. Burada hıfzıssıhha önemli. Birbirine bulaştırıcılığın önlenmesi ehemmiyetli Suudi Arabistan Sağlık Bakanı en herşeyden ilk olarak ülkelerinden doğacak vatandaşların önceleri tedbirlerini aşılarını yaptırmaları bu mevzuda ister bilgilendirme ve aşılandırma dair bilgelik verdi. Son zamanlarda orada bulunan Mers Virüsü Hacca revan insanoğlu üstünde aksi tesiri oldu. Bu manada bu sene ehemmiyetli müşterek sıkıntının olmadığını anlatım etti. Bu bap tedbirlerin katılması icap ettiğini ve revan vatandaşların bilinçlendirilmesi icap ettiğini gösteriyor’ niteleyerek konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM

İlginizi Çekebilir

Kaybettiğiniz Saçları Yeniden Kazanın

Saç dökülmesi zaman içinde meydana gelen bazen de çabuk gelişen bir süreci kapsar. Günümüzde binlerce ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir