Anasayfa / Dünya / ‘Bayırbucak ve Kürt dağı böyle bir çatışma ve bombardıman görmedi’

‘Bayırbucak ve Kürt dağı böyle bir çatışma ve bombardıman görmedi’

Suriye Türkmen Meclisi Bayırbucak Sorumlusu Ömer Ceren, Esed diyetinin Bayırbucak Türkmen bölgesindeki saldırılarıyla ilgilendiren ”5 senedir savaşıyoruz Bayırbucak ve Kürt dağı hakeza müşterek arbede ve bombalama görmedi” dedi.

Ceren,  muhabirine meydana getirdiği açıklamada, evvel sabahleyin er saatlerden itibaren topu topu Türkmen köylerine rahmet hesabına bomba yağdığını belirtti.

Köylerinde taş üzerinde taş kalmadığını anlatım fail Ceren, ”5 senedir savaşıyoruz Bayırbucak ve Kürt dağı hakeza müşterek arbede ve bombalama görmedi. Yaklaşık 10’dan müşterek tomar karye ağız ağıza boşaltıldı. İnsanlar Türkiye sınırına yaklaşan noktalara kaçtı. Rejim köylerimize tahavvül etmek düşüncesince aşırı müşterek tomar soygunculuk yaptı. Rejim, karadan, açıktan ve denizden vurmaya başladı, halen de vuruyor. Şu anne derece 200 yaklaşan yaralımız 20 de şehidimiz var. Rejim tarafında dirilik kaybının şimdi müşterek tomar bulunduğu bilgisi geldi. Şuan hepimiz Esed’le değil, dünyanın en çelimli devletleri bulunan Rusya, İran, Irak, Çin’le savaşıyoruz. Bizi ciharıyek taraftan vurmaya başladılar, fakat şu anne derece hoppadak Züveyk köyünü ve Acısu’da müşterek mevziyi alabildiler” niteleyerek konuştu.

Ceren, üzerilerine rahmet hesabına bomba yağsa da topraklarından vazgeçmeyeceklerini, sonuna derece direneceklerini kaydetti.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Bahçesinde define buldu!

İsviçre'de bir çiftçinin kiraz bahçesinde bin 700 yıllık antik Roma definesi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir