Anasayfa / Güncel / Bingöl’de terör örgütüne ait 5 sığınak bulundu

Bingöl’de terör örgütüne ait 5 sığınak bulundu

BİNGÖL

Bingöl’de merkeze ilişkin Ortaçanak ve Göltepesi alanında mevcut sığınaklarda ortak silah ile baş döndürücü sayıda mühimmat, dirim materyali ve örgütsel belge ele geçirildi.

Valilikten meydana getirilen açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince merkeze ilişkin Ortaçanak ve Göltepesi alanında yıldırı örgütü PKK’ya müteveccih sürdürülen operasyonda, 5 sığınak belirleme edilmiş olduğu belirtildi.

Teröristlerin kullandığı değerlendirilen sığınaklarda ortak tabanca, 287 silah mermisi, 19 uçaksavar mermisi ile baş döndürücü sayıda mühimmat, dirim materyali ve örgütsel belge ele geçirildiği bildirilen açıklamada, asayiş güçlerinin semt halkının yardımıyla dirlik ve güvenliği bildirmek düşüncesince il genelinde yıldırı örgütüyle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceği anlatım edildi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere maruz haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir