Anasayfa / Spor / Bir istifanın anatomisi

Bir istifanın anatomisi

Hamza Hamzaoğlu’nun görevden katılması soluk kırmızılı yönetimde ikinci istifa olayının yaşanmasına sefer açtı. Başkan Dursun Özbek’in yönetiminde toprak düzlük Cüneyt Tanman’dan sonradan Tayfun Demir de istifa ederek vazifesini bıraktı. Bu kararın alınmasında Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılması sansasyonel olsa da istifayı getiren 3 vakaya da eş baş başa bakalım…

Demir, G.Saray’ın Büyükçekmece’de mevcut arazisine ayak topu ve enfrastrüktür tesisleri gerçekleştirmek istedi. Tüm operasyon, plan ve inşaatını yürütüp Florya Metin Oktay Tesisleri’nin de buraya taşınacağı müşterek ayak topu kompleksi yapacağını tamlayan Demir’in, yönetimden yegâne müşterek talebi oldu. O da G.Saraylı bulunan ve ölüm fail ağabeyi Recep Demir’in adının bu tesislere verilmesiydi. Ancak, bu benimseme edilmedi. Demir bu mevzuya aşırı kırıldı.

UEFA TOPLANTISINA GİTMEDİ

Muhasip uzuv doğrusu finansal levha ve bütçeyle ilgili mesul idare oturmuş üyesi bulunan Tayfun Demir, soluk kırmızılı kulübün İsviçre’de UEFA binasında FFP kriteri düşüncesince yapılacak güruh düşüncesince görevlendirilmedi. Toplantıya, idare hesabına Genel Sekreter Fatih İşbecer katıldı ve bütçeden mesul tutumlu Demir bu mevzuyu içerleyip, sitemini de açıkça dile getirdi.

HABER BİLE VERİLMEDİ

Yönetim ortamında dü aydır devam eden “Hamza Hamzaoğlu görevinden alınmalı” çıkışına en erdemli sesle itiraz edenlerin başlangıcında Tayfun Demir geliyordu. Hamzaoğlu’nun görevden alındığını Tayfun Demir, internetten öğrendi. Toplantıya çağrılmayınca istifa etti.

HAMZAOĞLU KARARINI HAZMEDEMEDİM

Hamza Hamzaoğlu’nun görevden katılması üstüne istifa sonucu sağlayan ve bunu yönetime sunan Tayfun Demir, Hürriyet’e konuştu.

Yönetim Kurulu ortamında dü aydır Hamzaoğlu’nun kesinlikle kalması icap ettiğini korumak için çaba sarfeden soluk kırmızılı yönetici, tahsil edilen bu kararla alakalı, “Ben Hamza Hamzaoğlu’yla ait tahsil edilen bu sonucu hazmedemiyorum. Yapmayın, etmeyin dedim fakat dinletemedim. Bir değişmeyen almışlar ve ego o kararın gerisinde kupkuru halde durmuyorum. Doku uyuşmadı ve görevimi bundan dolayı bırakıyorum” dedi.

KENDİSİNİ İMPARATOR GİBİ ZANNETTİ

Hamza Hamzaoğlu’nun yönetimin üzerinde akım ettiğini savunarak, “Umut Bulut’la ait hep beni irkiltmişti. Fatih Terim ekolü öyle. İmparator olunca ‘benim söylediğim geçerli’ fikri vardır” dedi. Yasaman, Hamzaoğlu’nun gidişinin grup açısından güzel olmadığını savunurken, hem yönetimi bununla müşterek Hamzaoğlu’nu eleştirdi.

Hamzaoğlu’nun gönderilmesi kararını hata bulduğunu tamlayan Yasaman, “Bize de şaşırtı oldu.

KARAR YÖNETİMİNDİR

Umut Bulut’un kavil opsiyonun kullanılmasıyla ait ‘otomatik şekilde uzamasaydı üstelik ego kavil yapardım’ dedi. Bu yönetimin kararı. Hamza Hoca’nın ‘uzamasa üstelik yönetimden uzatılmasını isterdim’ demesi gerekirdi” diyerek konuştu.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir