Anasayfa / Ekonomi / Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa günü yükselişle tamamladı

İSTANBUL

BIST 100 endeksi, acemi kapanışa mucibince 240,47 benek artarken, mecmu muamelat kütlesi 3 bilyon liralık düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzdelik 0,27 yükseldi, ana ortaklık endeksi yüzdelik 0,46 düştü. Günün en çok kazandıran bölüm endeksi yüzdelik 1,42 ile ‘madencilik’, en çok bedel kaybeden bölüm endeksi ise yüzdelik 0,68 ile ‘spor’ oldu.

Spor endeksi, Fenerbahçe Futbol AŞ pay fiyatının UEFA’dan meydana getirilen izah sonrası yüzdelik 2,53 düşmesinin etkisiyle geriledi. Fenerbahçe Futbol AŞ’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) piyasaya sürülen açıklamasında, ‘UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu çeşidinden Finansal Fair Play kurallarından Başa Baş (Break Even) kuralına ahenksizlik sebebi ile şirketimizle ilişik tetkik başlatılmış olduğu öğrenilmiş olup, mevzuyla ilişik 4 Aralık haset UEFA merkezinde ortak mülakat yapılacaktır. Öte yandan, tetkik sonuçlanıncaya derece bu noktada UEFA gelirlerimiz eğreti namına dondurulmuştur’ bilgilerine arazi verildi.

Güne ufki süregelen BIST 100 endeksi, toptan piyasalardaki zait iklim ve döviz kurları ile faizlerdeki düşüşün etkisiyle yükselişe geçerek gündüz içre 81.121,69 puana derece çıktı. Analistlerin beceri görünüş açısından ehemmiyetli gördükleri 81.000 düzeyinin üstünde tutunamayan endeks, 80.600 – 80.800 aralığında dengelendi.

Muhabir: Bekir Gürdamar

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere verilen haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Büyüközer: “sertifikalama ticari ve ideolojik rekabet meydanı değildir”

Gimdes başkanı dr. hüseyin kami büyüközer, helal gıdanın imani bir mesele olduğunu ifade ederek bu sistemin ticari ve ideolojik rekabet meydanı olmadığını.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir