Anasayfa / Spor / Büyüklerin kiralık fiyaskosu

Büyüklerin kiralık fiyaskosu

Kadrolarda bu sene biçim bulma şansları bulunmadığı düşüncesince kiralanan evcil isimler, bir çok madun liglerde biçim giymesine rağmen, müddet almakta zorlanıyor. Fenerbahçe ve Galatasaray, 13 evcil oyuncusunu zaman önceleri muhtelif takımlara gönderirken, bu adlar takımlarının sahada bulunduğu sürenin fakat %38’inde fariza yapabildi. Yani karşılaşma başına 33 dakika!..

F.Bahçe’nin 4 kiralık oyuncusu 44 maçta fakat 3 bin 960 çağ (%26.6) fariza yaptı. G.Saray’da 9 kiralık kişi 105 maçta 4 bin 15 çağ (%42,4) müddet aldı. Daha çok müddet almaları düşüncesince kiralanan oyuncuların bazıları, kusur pakt seçmeleri nedeni ile nadim oldular.

13 futbolcunun 8’i 500 dakikayı üstelik göremezken, kaleci gereksinimi sıfır Gaziantepspor’a gönderilen Alperen Uysal biçim yüzü göremedi. F.Bahçe’nin Erciyesspor’a gönderilmiş bulunduğu Erdi Can ise toplanmış sürenin fakat %1.7’sinde fariza yapabildi. Kiralandığı takımlarda aldığı kadar müddet alabilenler ise Furkan Özçal, Emre Can ve Birhan Vatansever oldu.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir