Anasayfa / Güncel / Canlı bomba eylemlerinin bilançosu ağır

Canlı bomba eylemlerinin bilançosu ağır

Türkiye’de yıldırı örgütlerince sonuç 19 yılda ülkenin sulh ve huzurunu bozmaya müteveccih meydana gelen çalışkan bomba eylemlerinin bilançosu ağırbaşlı oldu.

AA muhabirinin icra ettiği derlemeye göre, hepsi dünyayı çalışkan bomba eylemleriyle kana bulayan yıldırı örgütlerinin sabah yeli kaynağı, Haşhaşiler tarikatının kurucusu Hasan Sabbah oldu.

Dünyadaki nice iklim kabil durum bakımından tarihin değme çağında maksat iklim Türkiye’de özellikle PKK peyda etmek neredeyse DHKP-C ile sonuç çağda de DAEŞ çeşidinden aşırı sayıda atak gerçekleştirildi. Polis ve askerle yüzlerce günahsız insanoğlunun katledildiği ve hafızalardan bedava hafif silinmeyecek hunriz saldırılarda devir hin çalışkan bombalar da kullanıldı.

Tunceli’de 5 Nisan 1999 ve Ankara’da 20 Mayıs 2003’te meydana gelen saldırılarda çalışkan bombaların üstündeki düzeneğin er patlamasıyla çabucak teröristler ölürken, kader yapıtı vurulan olmadı. 20 saldırıda ise 276 sivil, 11 manşet ve 8 er yaşamını kaybederken, bin 660’ın üstünde çıplak ile 58 er ve 51 manşet yaralandı.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir