Anasayfa / Yaşam / Çiçekler sevgi kelebekleriniz olsun

Çiçekler sevgi kelebekleriniz olsun

Her çiçeğin kendine has özellikleri ve anlamları vardır. Çiçeklerin barındırdığı bu anlamlar, insanlarda değişik duyguların yeşermesine, duygusal çağrışımlara ve insanların kendini karşıdakine ifade etmesine vesile olabiliyor.  Hal böyle olunca insanlarda çiçeklerin bu güzel anlamlarında ve insanda uyandırdığı duygulardan yola çıkarak sevdiklerine, açılışlarda veya  çok daha özel birine çiçek gönderiyorlar.

Sevdiklerinizi mutlu etmenin en güzel ve kolay yollardan biri hiç şüphesiz çiçek göndermektir. Çiçeklerin dili olsa insanlardan çok daha güzel şeyler söylerlerdi. Çünkü her çiçeğin, her gülün kendine has  barındırdığı öyle güzel anlamları var ki insan adeta kendinden geçiyor. Bu gün dünya genelinde en ihtiyacımız olan şey  gerçek sevgidir. Çünkü gerçek sevgiden uzaklaştığımız için insanlar arasında kutuplaşmalar ve bu kutuplaşmalar sonucunda savaşlar yaşandı ve yaşanmaya da devam edecek gibi.  Oysa çiçeklerin en fazla ifade ettiği şey aslında sevgidir. Elbette çiçek gibi güzel bir şey için bu şaşırtıcı değildir ama keşke insan olarak biraz çiçekler gibi olabilsek. Mesela kırmızı karanfil sevginin dostça ve arkadaşça olanını ifade eder. Bundan daha güzel şey olabilir mi? İçinde hem sevgi olacak hem de dostça ve arkadaşça olacak.

cicek-577

Bize güzellikleriyle çok şey katan çiçekler!  Anlamları ve kokuları ile insanoğlunun başını döndüren çiçekler, insanlar için çok şey ifade ediyorlar aslında. Tabi bu söylediğim çiçeklerin dilinden ve ruhundan anlayanlar için geçerlidir. Yoksa bazı insanlar için çiçekler bir ot parçasından başka bir şey değildir. Sevdiklerinize değer veriyor ve onların mutlu olmasını istiyorsanız emin olun bir çiçek bazen onları dünyanın en mutlu insanı yapar. Bu gün dünyanın bir ucundan diğer ucuna kolay bir şekilde çiçek gönderebiliyorsunuz.  Ayrılıklar insan için yaratılmıştır. Sevdiklerinizden ayrı kalmış olabilirsiniz veya aynı yer de de olsanız içinizden geldi onlara çiçek göndermek istiyor olabilirsiniz. İçinizdeki sese kulak verin ve onlara çiçek gönderin.  Bu devirde sevdiklerinizi mutlu etmenin en güzel ve en kolay yolu çiçek göndermekten geçer. Sevdiklerinize sevildiklerini bir demet çiçek siparişi vererek gösterin. Çiçekler sevgi kelebekleriniz olsun ve sevdiklerinize sevginizi ulaştırsın.

Kaynak: www.cicekmarket.com

 

İlginizi Çekebilir

İnternet Alışverişlerinizde Kolay Ödeme

  Alışveriş yapmak tartışmasız çoğu insan için keyifli, keyifli olduğu kadar da zaman alıcı bir ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir