Anasayfa / Spor / Curry: “En büyük ya da en güçlü değilim”

Curry: “En büyük ya da en güçlü değilim”

NBA NBA’in en güçlü ekibi konumunda bulunan Golden State Warriors’ın MVP adı Stephen Curry, fanatiklerinin sevgisini özlük yorumuyla açıkladı.

İnsanlar Steph Curry’yi konuştukları zaman, alışılagelen insanlarla bağlanak kuramayacağımız şeylerle kıyaslıyorlar. Savunmanın içerisinden turnike çarpmak düşüncesince süzülerek geçtiğinde onu büyücüler yahut sihirbazlarla, 10 metreden on paralık zorluk çekmeden şut soktuğunda uzaylılarla ve canlı içerisinden küf geçirdiğinde ‘kafasının peşinde cezaevi mü var’ acep diyip akla gelebilecek birlikte güruh şeyle kıyaslıyoruz.

‘EN BÜYÜK VEYA EN GÜÇLÜ DEĞİLİM’

Curry, açık açık ki bayağı birlikte insanoğlu değil. Ama bire birlikte zamanda, bir çok NBA oyuncusundan elan sayı farkı birlikte görünüşe sahip.

İşte bu nedenle Stephen Curry, fanatiklerinin onunla ortada birlikte tasrif bulunduğunu düşünüyor. GQ dergisiyle meydana getirdiği röportajda Curry: ‘Ben esasen onlarım. En yükseğe zıplayamam. En büyük yahut en güçlü de değilim. Ve beni sahada gördüklerinde onlardan birisi gibi, alışılagelen birlikte insanoğlu kabil duruyorum. Bazı insanoğlu olur, etraflı güneş şut çalışabilirler. Onlara ne ‘tomahawk’ vurulacağını öğretemezsiniz, lakin ihtimal ne şut atılacağını öğretebilirsiniz. Ve hayranlar için, oyunun şut atma bölümü fanatik ile aktör ortada rastgele devir şahsi birlikte demet oluşturacak.’ ifadelerini kullandı.

MVP, ayrıksı birlikte gezegenden kabil oynasa da, bizler kabil alışılagelen birlikte insan. Ve açıklamalarıyla da bunu en içten biçimde desteklemekte.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir