Anasayfa / Güncel / Down sendromlu Rabia’nın düğün hayali gerçek oldu

Down sendromlu Rabia’nın düğün hayali gerçek oldu

Hayatı süresince gelinlik giymeyi hayalet fail Rabia Tıraş’ın hayalini kurduğu düğünü esas oldu. Rabia Tıraş’ın hayalinin gerçekleşmesi düşüncesince yakınları Kula Halk Eğitim Merkezinden iane istedi. Genç kızın bu isteğini dikkate düzlük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, içerisinde planlı İşaret Dili Kursunda düzenleme yaparak, down sendromlu Rabia Tıraş’ın isteğini hesabına getirdi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan, İşaret Dili Kurs Öğretmeni Cemile Demirelli ve ayraç dili kursiyerleri kabilinden birleştirme edilen cilt programına, Kula Kaymakamı Murat Güven ile Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan’da katıldı. Hayali birlikte damadın bulunduğu düğünde programın düzenlenmiş bulunduğu salona gelinlik giyerek mevrut Rabia Tıraş, musiki eşliğinde dubara oynadı. Kula Kaymakamı Murat Güven, İşaret Dili Kursu Öğretmeni Cemile Demirelli ve öbür kursiyerler ile aykırı oynayan Tıraş’a kına yakıldı, çörek kesildi.

Rabia Tıraş’ın senelerdir hayalini kurduğu gelinlik giyme isteğini hesabına getiren Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkürname fail Tıraş’ın ablası Fadime Teker, “Biz ablası alegori herhangi birlikte devir istemiş olduğu, eş elkızı sanarak adlandırmış bulunduğu gelinlikti. Bizde buraya başvurduk. Çok teşekkürname ediyoruz. Bir el değil bin el Allah razı olsun. Hepsine teşekkürname ederim” dedi.

Down sendromlu birlikte vatandaşın isteğini gerçekleştirmekten çevre bahtiyar bulunduğunu tabir fail Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan ise “Biz burada çecik misyon ediyoruz. Onun düşüncesince buradayız. Bize halkımızdan mevrut talebi kırmadık. Rabia kızımızın bu iyi gününde burada bu arada olduk. Onu bahtiyar ettiysek el edep bilimi bilimi alegori baş döndürücü gururluyuz. Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz de onurlandırma etti. Onlara da başkaca teşekkürname ediyoruz. Bu izlence onlarla birlikte anlam ve gösteriş kazandı. Bu manada ailesine buradaki kursiyerlerimize ve bu programı hazırlayan öğretmenimize teşekkürname ediyoruz” dedi.

Konu ile ilgilendiren mütekellim Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan; “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün el ile iç içe bulunduğunun birlikte işareti bulunan temsili cilt töreninde tığ birlikte vatandaşımızı, down sendromlu birlikte kişiyi, çecik ulaşarak bahtiyar etmekten mutluyuz. Ben bu işi tertipleyen mutluluğa mevki katan etraflı her insana teşekkürname ediyorum” sanarak konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkürname fail Kula Kaymakamı Murat Güven, “Down sendromlu birlikte kızımızın el eğitimimize başvurması kararı burada bugün hakeza birlikte cilt yaptık. Bize anlattı arkadaşlar. Katıldık ve el edep bilimi bilimi merkezimizde kızımızın düğününü gerçekleştirdik. Emeği güzeşte her insana teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların arkası sıra Rabia Tıraş ve kursiyerler gönüllerince eğlendi.

Kaynak: IHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir