Anasayfa / Güncel / ‘Düşünmeden silahı çıkardı ve kafama sıktı’

‘Düşünmeden silahı çıkardı ve kafama sıktı’

Kaya, Veysi Ercan’ın birlikte çağ üstelik irtical silahı çıkardığını ve fidan başına akıllıcasına biberli ettiğini söyledi.Özel birlikte monitör kanalında ahenk yarışmasına katıldıktan sonraları Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde 18 Mayıs haset koca arkadaşı Veysi Ercan kabilinden aslında silah ile vurularak ciddi vurulan Mutlu Kaya, otama görmüş olduğu hususi hastanede evvel el tabir verdi. Eski koca arkadaşı Veysi Ercan’ın ‘Tasarlayarak bilerek öldürmeye teşebbüs’ suçundan dirim boyu hapishane cezası istemiyle vakfedilmiş yargılandığı davada 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin görevlendirdiği Naip Hakim Büşra İlhan’a tabir sağlayan Mutlu Kaya, aslında güzeşte vakaları etraflıca şekilde anlattı. İfade işlemine maznun avukatı Serdar Teke ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay da müheyya bulundu.

‘EVİNİZİ TARARIM, AĞABEYİNİ ÖLDÜRÜRÜM’ DEDİ 

İfadesinde maznun Veysi Ercan’dan şikayetçi bulunduğunu kail Mutlu Kaya, ‘Veysi’yi 1 senedir tanırım. Lisede beni görüp beğenmiş olduğu düşüncesince arkamdan geliyordu ve beni tasalı ediyordu. Beni derinliğine zamandır zılgıt ediyordu. Veysi ile korkudan görüşüyordum. Olay haset acıktığım düşüncesince kardeşim ve arkadaşı ile akşam vakit 24.00 üzere aşındırmak almaya çıktım. Veysi sonsuz beni izlem ediyordu. Sürekli benim peşimdeydi. Veysi beni aradığında korktuğum düşüncesince karşılık verdim. Telefonu açtığında yanıma geleceğini söyledi. Ben müzakere etmek istemedim. ‘Gelir eviniz tararım, ağabeyini öldürürüm’ dedi. Biz aşındırmak alırken kavurmacının oraya geldi’ dedi.

DİREK KAFAMA akıllıca SIKTI

 Veysi Ercan’ın hâlâ sonraları menfaatlerini eve bıraktığını kail Mutlu Kaya, ‘Gece vakit 03.00 sıralarında beni gine aradı. Telefonda küfredince ego ağladım ve ona yalvardım. ‘Kapıya geldim, hariç çık. Kapıya gel sana akıbet el birşey diyeceğim. Birşey yapmayacağım. Çıkmazsan Ergani’yi ayağı kaldıracağım’ dedi. Herhalde birşey yapmaz diyerek düşünerek, bu akıbet gelişidir diyerek kapıya çıktım. ‘Gel benimle kaçalım’ dedi ve elimden güçlü tuttu. Ben ise, ‘Elimi bırak. Ben seni sevmiyorum, seninle kaçamam. Ben abime bunu ne yaparım. Benim şerefim ve namusum var’ dedim. O ara sıra çağ irtical silahı arkadan çıkardı ve fidan kafama akıllıcasına sıktı. Karanlık değildi, çıkmaz lambası ve lüp ışığı vardı. Silah biberli almadığında ego bağırdım ve kaçtım. ‘Yapma’ diyerek bağırdım. Arkamdan birlikte hâlâ sıktı. O kurşan değmedi. Bir hâlâ sıktı, dördüncüde kapıyı kusursuz kapatırken kapının penceresinden bana değdi. Herşeyi hatırlıyorum. Ablam geldi ve ablama ‘Beni kurtar’ dedim. Sonra Serhat geldi. Beni kucağına aldı ve taksiye bindirdiler. Devlet hastanesine polisler geldi. Sonra cankurtaran vardığında hafızam gitti’ dedi.

SES YARIŞMASI YÜZÜNDEN BENİ MAHVETTİ, BENİ ÖLDÜRDÜ 

Olaydan evvela Ergani’de polise derece derece Veysi Ercan’ın namına zılgıt ettiğini dediğini tamlayan Mutlu Kaya, ‘Yardım istedim. Ancak tek obje yapmadılar. O anca birlikte sahtekar ki bana kendisini Ercan diyerek tanıttı. Bu sebepten ona Ercan diyerek seslenme ediyordum. Gerçek adını muahharen öğrendim. Beni lüp uğrunda elimden yakalayıp kaçırmaya çalıştı. O güneş çoğunlukla bundan sonraları peşimi bırakması düşüncesince aradım. Daha evvela ahenk yarışması Gaziantep elemelerine gitmedim. Benim yarışmaya katılmamdan ötürü dava çıkardı. Bu sebepten beni mahvetti, bundan ötürü beni öldürdü. Ondan evvela bu denli tasalı etmiyordu’ dedi.

Kaynak: DHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir