Anasayfa / Ekonomi / Eğitim-İş: Öğretmenlerin Yüzde 62’si Psikolojik Sorun Yaşıyor

Eğitim-İş: Öğretmenlerin Yüzde 62’si Psikolojik Sorun Yaşıyor

Eğitim-İş Sendikası’nın öğretmenler üstünde meydana getirdiği araştırmanın neticeleri aşırı vahim. Araştırmaya gereğince öğretmenlerin yüzdelik 82’si evlatlarının gıda, yüzdelik 84’ü kıyafet, yüzdelik 88’i pedagoji bilimi gereksinimlerini karşılayamıyor. Yüzde 62’si ruhsal dava yaşıyor.

ÖĞRETMENLER 24 KASIM’A MUTSUZ GİRİYOR

Eğitimciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne talihsiz ve nevmit giriyor. Eğitim-İş’in 24 ilde 833 hoca ile beniz yüze görüşerek meydana getirilen anketinde etkili neticelere ulaşıldı. Raporda, dört nefis ortak ailenin sağlıklı, istikrarlı ve ehliyetli beslenebilmesi düşüncesince yapması müstelzim besin masrafı ücretinin (açlık sınırı) 1379 lira, besin masrafı ile baş başa giyim, ev (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, keyif ve benzeşim gereksinimler düşüncesince yapılması mecburi başka harcamaların hep ücretinin ise (yoksulluk sınırı) 4492 teklik bulunduğu vurgulandı.

Kaynak: HABERLER.COM

İlginizi Çekebilir

Büyüközer: “sertifikalama ticari ve ideolojik rekabet meydanı değildir”

Gimdes başkanı dr. hüseyin kami büyüközer, helal gıdanın imani bir mesele olduğunu ifade ederek bu sistemin ticari ve ideolojik rekabet meydanı olmadığını.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir