Anasayfa / Güncel / Ehliyet sınavında ‘otomatik vites’ dönemi

Ehliyet sınavında ‘otomatik vites’ dönemi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) meydana getirilen düzenlemeye göre, sığırtmaç belgesi imtihanı bundan sonraları kendi kendine vitesli vasıta ile da yapılabilecek.

MEB’in hususi Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde meydana getirilen değişimleri içeren yönetmelik, dağılmak kadar Başbakanlığa gönderildi. Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle sığırtmaç belgesi sınavına el kitabı vitesli araçlarla iltihak zorunluluğu kalkacak.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, talimatname değişikliğinin başta kendi kendine vites anahtar görmek isteyenleri bahtiyar edecek tensikat içerdiğini belirterek, şunları söyledi:

‘Eğitim imtihan araçlarının arasına, kendi kendine şanzımanlı vesait da eklendi. Sürücü kursları, çabucak kendi kendine anahtar kullanacak kursiyerler düşüncesince şehadetname sınıfına akla yatkın kendi kendine şanzımanlı anahtar bulunduracak. Adaylar, şehadetname sınıflarına ilişik araçların, kendi kendine şanzımanlı olanlarıyla yetişek alacak. Sınavda güzel olanların sertifikalarında ‘sadece kendi kendine şanzımanlı araç’ kullanabileceği belirtilecek.’

Yelkenci, bu şahısların hâlâ sonraları el kitabı şanzımanlı makine düşüncesince sığırtmaç belgesi kabul etmek istemeleri şeklinde ise sığırtmaç belgesindeki sınıfa bağlı alakadar derslerinin artan yarısını alarak gene sınava gireceğini ve başardığı takdirde el kitabı vitesli anahtar kullanabileceğini aktardı.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir