Anasayfa / Yaşam / Eşref Ziya’dan yeni albüm ve film hazırlıkları

Eşref Ziya’dan yeni albüm ve film hazırlıkları

Sanat hayatının 25. yılını kutlayan Eşref Ziya, musiki çalışmalarıyla gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerini anlattı.

Müzisyen, radyocu ve aktör Eşref Ziya, AA muhabirine icra ettiği açıklamada ‘Hicret’, ‘Gün Batıdan Doğmadan’, ‘Mute Destanı’ üzere izole bant tiyatrolarıyla süregelen musiki hayatını anlatarak, evvel stüdyo çalışmasının, ‘Alim ve Tağut’ anlı şanlı izole bant tiyatrosunda arazi düzlük ‘Sabırla’ isminde im bulunduğunu söyledi.

‘Kalksam ve Dirilsem’ albümüne yer veren Ziya, bu albümün kendisi düşüncesince dönüm noktası bulunduğunu aktararak, deniz hırsızı baskılar hariç, resimlik tirajının 1 milyonu aştığını dile getirdi.

Eşref Ziya, 1994’te siyasi bölgede Refah Partisi’nin yükselişiyle, ilahi, melodi albümlerine alakanın arttığına ayraç ederek, ‘O vakitler kol emekleri yapıldığı düşüncesince istihsal de henüz fazla. Daha sonraları solo albümlere dönünce elbette istihsal az buçuk düştü. O siyasi süreçle gelişen Türkiye ve zat üzerimizde yaptığımız ivmeler, kırılmalar, albümlerin yapılışını ve içeriğini saf namına etkilemeye başladı. ‘İnfilak’ söz gelimi benim solo namına yaptığım müşterek albümdü. O, benim kitlem üstünde ağır müşterek hasiyet bırakmıştı’ niteleyerek konuştu.

Daha sonraları icra ettiği eserlerle, ‘Eşref Ziya kimdir’ niteleyerek sorulmaya başlandığını aktaran Ziya, ‘Daha önce, Kalksam ve Dirilsem albümündeki arkadaşlarla anılırken, adım adım insan namına da bilinmeye başladık fakat bunun en iri etkenlerinden bir tanesi radyodur. İlk radyonun bizim konuşma bölgemizde aşırı ehemmiyetli müşterek görevi bulunduğunu düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

Eşref Ziya, Marmara FM isminde radyo kanalının insan babası ve kurucusu bulunduğunu aktararak, şu detayları verdi:

‘Üç iptidai gailesiz namına fikirlerimizi beyan etmek ve müşterek nesne tekvin etmek adına, o dönemin argümanlarından bulunan müşterek radyo kurduk. Marmara FM’de Ahmet Davutoğlu aut politika, Numan Kurtulmuş iktisat programı yapardı. Tayyip (Erdoğan) Bey de evvel şehremaneti başkanlığının açıklanmış olduğu günün ertesinde programımda konuğum olmuştu.’

Eşref Ziya, şu anda dair çalışmış olduğu resimlik düşüncesince 3-4 yapıtı tamamladığını belirterek, ‘İnşallah Ramazan ayına bakmak istediğim müşterek resimlik emek vermesi içinde olacağız. Eserlerimde daima İslam kardeşliği ve ümmet bilincine aksan yapıyorum. Bunlar bizim düşüncesince eğer olmazsa olmaz, bizi mevcut fail şeyler. O nedenden dolayı bu akıbet albümde de birleştirici, İslam dünyasını kaynaştırıcı mevzulu asar olacak. Onun üstünde de çalışıyoruz, himmet ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

İnternet Alışverişlerinizde Kolay Ödeme

  Alışveriş yapmak tartışmasız çoğu insan için keyifli, keyifli olduğu kadar da zaman alıcı bir ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir