Anasayfa / Spor / “F.Bahçeliler aradı, Fikret Orman aramadı”

“F.Bahçeliler aradı, Fikret Orman aramadı”

Beşiktaş’ın emektar futbolcusu ve fen direktörü Tayfur Havutçu, 3 Temmuz sürecinde yaşadıklarını Habertürk Gazetesi’nden Kartal Yiğit’e anlattı.

Tayfur Havutçu’nun benzeri Neslihan Havutçu’nun Beşiktaş üzerine dediği laflar de dikkatlerden kaçmadı.

İşte özen çekici pasajlar:

‘HER ŞEY ÖNCEDEN AYARLANMIŞTI’

Telefon görüşmelerini caba gıyaben gazetelerde tapeler çıktı. Algı operasyonu yapıldığı belliydi. Gözaltı sürecinden sonraları savcılığa çıktık. Orada da, mahkemede de ortak bilinçlilik sormadılar. Her bilinçlilik önceleri ayarlanmıştı. O günkü bilge ‘Hepinizi tutukladım’ dedi. O lafları tek devir unutmayacağım. Hayatımın en çirkin günüydü. Hayatımda karakola gitmeden kendimi cezaevinde buldum. Cezaevinde kesiksiz düş içindeydik. Hep itiraz oluyor, ama ortak bilinçlilik değişmiyordu. Sonunda vaziyeti kabullendik. Cezaevi şartları belli. Herkes şokta. Kendimizden aşırı ailemizi düşünüyorduk.’

‘F.BAHÇELİLER ARADI ORMAN ARAMADI’

3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe’nin göstermiş bulunduğu duruşu bizim topluluk maatteessüf gösteremedi. Fenerbahçe önce günden sonuç güne denli yargılananların yanındaydı. Beraat kararından sonraları Fikret reis bey telefonla caba aramadı. Yönetimden arayanlar evet ama kendisi aramadı. Yıldırım Demirören daim yanımdaydı. Hasan Arat, meclis başkanımız Yalçın Karadeniz aradılar. Bunun birlikte Fenerbahçe ve Galatasaraylılar da aradı.

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN… 

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir