Anasayfa / Spor / Fenerbahçe ve Trabzonspor’a FFP çağrısı!

Fenerbahçe ve Trabzonspor’a FFP çağrısı!

UEFA, nakdî tablolarında ahenksizlik belirleme etmiş bulunduğu Fenerbahçe ve Trabzonspor’u konuşma odasına çağırdı. Finansal Fair-Play kapsamında kulüpleri daima strateji altında markajcı Avrupa futbolunun patronu, Trabzonspor’un UEFA gelirlerine iare adına el koyarken, Fenerbahçe’nin gelir-gider tabloları arasındaki şişman farkı ilgi çeken buldu.

Finansal Kontrol Birimi kabilinden meydana getirilen strateji sonucunda Trabzonspor’un bazısı ecnebi oyuncularına meydana getirdiği ödemelerin yakınma konusu olmasından, şu demek oluyor ki nakdî sorumlulukların adına getirilmemesinden gır edilerek, UEFA gelirlerinin iare adına donmuş bulunduğu bildirildi. Bordo-mavili kulübe meydana getirilen bildirimde başkaca 2015 yılının ikinci yarısına ilişik gelir-gider tablolarının görüşülmesi üzere güruh yapılacağı aktarıldı. Taraflar ortada yapılacak görüşmelerden sonraları 2016 yılının evvel denetimine derece Trabzonspor, nakdî fair-play kriterlerini adına getirmez ise, nokta silme, Avrupa kupalarından men kabilinden yaptırımlarla için karşıya kalacak.

Fenerbahçe’ye meydana getirilen uyarıda ise gelir-gider tabloları ortada şişman ayırt oluştuğu belirtilerek bunun sebepleri ve çözümlerinin görüşülmesi gerektiği tabir edildi.

Sarı-lacivertli kulübe gönderilen yazıda, Kasım kocaoğlan sonuna derece müşterek güruh yapılacağı ve 2015-16 sezonuna ilişik harcama tablosunun inceleneceği bildirildi. Toplantıda gelir ile masarif arasındaki farkın nite kapatılacağı sorgulanacak. Fenerbahçe’nin takibe alınmasındaki en ehemmiyetli faktörün bu mevsim başlangıcında meydana getirilen efdal bütçeli transferler bulunduğu kaydedildi.

Dörde yükseldi

Bilindiği kabilinden UEFA nakdî fair-play dair 2015 yılından itibaren hâlâ evvela duyuru etmiş bulunduğu yaptırımları uygulamaya başlamış ve Avrupa’da sağlam baş döndürücü kulübe gelirlerin iare adına dondurulması cezalarını vermişti.

Daha evvela Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerini de takibe meydan UEFA’nın bu mevsim sonuna derece nakdî tabloların iyileştirilmemesi biçiminde Avrupa kupalarından men cezası vereceği kaydedilmişti. Son gelişmeden sonraları Süper Lig’de UEFA radarına takılan pakt sayısı 4’e yükselmiş oldu.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir