Anasayfa / Güncel / FETÖ için kocalarını takip ediyorlar

FETÖ için kocalarını takip ediyorlar

FETÖ’nun nazik konumdaki elemanlarını eşleri üstünden arama altında tuttuğu öğrenildi. Baskıyla evliliğe kandırma edilen fevk dozaj abinin eşine, kocasını ne takip edeceği, cemaatin kontrolünden çıkması şeklinde kiminle irtibata geçmesi gerektiği dair terbiye verildiği ortaya çıktı.

17-25 Aralık çarpış operasyonu sonrası yezitlik örgütünün itimat yapılanmasından koparak anket birimlerine örgütü açıklanmış fail ehemmiyetli ifadeler sağlayan A.İ.Y adlı polis, yapılanmanın dünyaevi müessesinin adeta ajanlaştırma mekanizmasına dönüştürdüğünü belirtti. Emniyette ifadesinde, nazik pozisyona iye rütbeli militanların vesikalık resim foto üstünden yayınlanan eşlerden bir tanesini seçmeye zorlandığını özetleyen A.İ.Y, örgütün hususi yetiştirilmiş eşler üstünden rütbelileri arama altında tuttuğunu kaydetti. ‘Evlilik cemaatin toplumsal bölgede faaliyetlerini yürütmesi için önemle kullandığı müşterek araçtır. Evlilikte topluluk içinde müşterek hizmettir. Eğer cemaatte müşterek işyar fevk kurda ise banko topluluk dışından biriyle evlendirilmesine müsaade verilmez’ diyen itimat görevlisi A.İ.Y. örgütün hususi müşterek yapılanması henüz olduğunu, buradaki militanların hususi yetiştirilmiş eşlerle evlendirildiğini tabir etti.

EŞ KATALOĞUNDAN SEÇ BEĞEN

‘Asıl ehemmiyetli bulunan hususi yapılanmadaki evliliklerdir. Bunun sebebi ise hususi yapıdaki müşterek elemanın eşiyle bulunan evliliği kişiyi açıklanmış edebilecek müşterek yapıda olmamasını gerektirir’ diyen A.İ.Y. laflarını şöyleki sürdürdü: ‘Yani topluluk perspektifi ile yetişen müşterek rütbeli banko topluluk dışından bir tanesi ile evlendirilmesine müsaade verilmez. Rütbeliler için topluluk çeşidinden hususi yetiştirilmiş şahıslar seçilir. İlk ilk ellerinde cemaatin istediği müşterek bayanın resmi gösterilir. Bu tablo gösterilmeden ilk resmi gösterilecek bulunan eş rütbeliye ön bilim ismi altında övülür. Rütbeli bu bayanı ve sonrasındaki görüşmelerde beğenmezse öteki adaylara geçilir. Buradaki gaye yayınlanan dü üç resimden biriyle rütbelinin banko evlenmesini sağlamaktır. Bunun için baş döndürücü ısrar eden olurlar. Rütbeli topluluk için baş döndürücü ehemmiyet taşıyorsa haricen evlenmesine banko müsaade verilmez.

EŞİ ÜZERİNDEN İZLENİYORLAR

Rütbeli matlup bayanla evlendikten sonra, topluluk bu rütbeliden giderek şek duymaya başlarsa, rütbeliyle ilgilendiren tereddütler oluşursa evlendirdikleri eş da topluluk çeşidinden hususi yetiştirilmiş ise rütbeli üzerine detayları eşinden alırlar. Eş seçiminde manşet memurları ile ilgilendiren ise çalışmış olduğu şubelere uyarınca eş seçilir. Şube operasyonel müşterek ofis ise evleneceği eş topluluk çeşidinden şahsen seçilir. Operasyonel ofis de ehemmiyetli müşterek yerde ise evleneceği eş da manşet hizmetlerinde kullanılır.

Operasyonel birimde etkin topluluk üyesi rütbeli yahut işyar el telefonu takip edeni esnasında çıplak sorumlulardan biri takibe takılırsa çıplak yapıyı haberdar etmek için eşini kullanır. Kullanılan bu eşe henüz ilkin hakeza müşterek boyut olduğunda ne davranacağı, kiminle irtibata geçmesi gerektiği dair bilgilendirilir. Bir ev eşler bilim alışverişinde kurye namına kullanılır. Ancak bu formül ehemmiyetli hallerde cemaatin kullandığı müşterek yöntemdir ve eşsiz namına kullanılır.

EŞ VE ÇOCUKLARI ÜZERİNDEN BASKI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, örgütün bu yolla mensuplarını teftiş altında tuttuğunu belirtiyor. Başsavcılığın hazırladığı dosyada’evlilikleri bile ilişkin bulundukları imamların müsaade ve buyrukları doğrultusunda gerçekleşmektedir. Evlilik sonucu sağlayan teşkilat çalışanı bu hali kendisinden mesul imama iletmekte, gelecek eşini gene örgüte ilişkin bulunan kadınların resimlerinin bulunmuş olduğu müşterek katalogdan seçmektedir. Böylelikle hem mensupların örgüte bağlılığı artırılmakta bununla birlikte örgütten infirak durumunda, ayrılan şahısların eş ve evlatları teşkilat emri ile kendisinden uzaklaştırılarak bası oluşturulmaktadır. teşkilat çalışanlarının iş ve hususi hayatlarındaki dört başı mamur kararlarını örgütün tasarrufuna bırakmış olmalarının altında yatan sebeplerden en önemlisi, ilişkin oldukları imamların ve Fetullah Gülen’in günah yapmayacağına kani olmalarıdır’ ifadelerine toprak veriliyor.

Yeni Akit

Kaynak: sabah.com.tr

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir