Anasayfa / Spor / Galatasaray’dan TBF’ye uyarı

Galatasaray’dan TBF’ye uyarı

Sarı-kırmızılı kulüp, deplasmanda 72-70 kaybedilen Abdullah Gül Üniversitesi sonrası dakika ortak izah yayımladı. Sarı-kırmızılı kulübün genel ağ sitesinden meydana getirilen açıklamada, şu ifadelere arazi verildi.

“Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde gelişigüzel hafta benzeşim senaryolar sahneye konuluyor. Başrollerinde B klasmanı hakemlerin ve çaldıkları yandaş düdüklere ilgisiz kalmış şekilde adeta onları isteklendirme fail Türkiye Basketbol Federasyonu’nun arazi almış olduğu bu senaryonun hedefinde de, avrat basketbolunda ülkemize tartışmasız başarılar kazandırmış Sarayın Sultanları bulunuyor.

Karakteri ve kariyeriyle hepsi Türkiye’nin saygısını nail Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ekrem Memnun’un ihraç edilmesini, Milli Takım’ın da kaptanlığını karşılayıcı Nevriye Yılmaz’ın yönlü düdüklerle kışkırtılıp ağzından çıkan ortak lakırtı yüzünden ağırbaşlı halde cezalandırılmasını, oyuncularımız aleyhine maruz kesinleşmemiş faul kararlarını sahnelenen bu biçimsiz oyunun ortak parçası namına gördüğümüzün hepsi halkoyu çeşidinden bilinmesini istiyoruz.

Galatasaray, adeta ‘Bu ülkede tek muvaffakiyet cezalandırılmamış kalmaz’ sözünü sübvanse etmek istercesine ve bodoslama sergilenen bu oyunu bozacak güçtedir. Bu güçlükle deposu kulübün şan, izzetinefis ve başarılarla kırcı 110 salname esaslı geçmişi ve 25 milyonu çok taraftarıdır.

Türk basketbolunu yönetenleri sonuç kat uyarıyor; kendilerine denyo edilen koltukların hakkını vermeye ve adaletli olmaya çağırıyoruz.”
 

Kaynak: IHA

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir