Anasayfa / Spor / George: “Bacağıma baktık ve o kemiği gördüm”

George: “Bacağıma baktık ve o kemiği gördüm”

NBA NBA’in şark konferansı takımlarından Indiana Pacers’ın süperstar oyuncusu Paul George, emektar günlerini aratmıyor, ayrıca o günlerden de iyi.

475 güneş önce, bahtsız fenomen gerçekleşmişti. Paul George, birlikte Amerika Milli Takımı hukuk maçında, bloğa giderken bacağını kırmıştı. Potanın dayanağına bacağını sıkıştıran George’a ne işe yaradığını kimesne anlamadan, o yere yığılmıştı bile. Neyse ki maçı orada seyredenler, kameralar görmesin sanarak bacağını örtecek birlikte silgi atmıştı bile.

‘BACAKLARIMA BAKTIM VE…’

George, o an için: ‘Neden kalkamıyorum acep dedim? Bacaklarıma baktım ve kemiği gördüm. Kemiği görmemle kendimi kaybetmem birlikte oldu. Direk uzandım. Acı baş döndürücü başkaydı. Açık yarama iklim değmeye başladığında, halis muhlis vücudumu vurdu.’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir ahir sezonu ağız ağıza kapatacaktı. Sadece güzeşte sezonun akıbet 6 maçında, karşılaşma sonlarında birlikte birçok dakika oynamıştı fakat bu asıl art devir değildi. Daha baş döndürücü buğulanmış birlikte insanın kolej çoıcuklarıyla oynaması gibiydi.

BU SEZONA ÇOK UFAK BİR SÜRE İÇİN KÖTÜ BAŞLADI

Paul, rehabilite sürecinde ağız ağıza pozitifti. Daha güzel birlikte biçimde döneceğini zat ağzıyla söylemişti. Bacağının, aylarca icra ettiği sepet topu dışı icraat sebebiyle emektar halinden baş döndürücü şimdi güzel bulunduğunu söyledi. Sadece kaslar değişmemiş, bacağına mızrap birlikte çubuk da eklenmişti ve sonsuza denli orada duracaktı.

Geri döndüğü bu sezonun evvel 3 maçında, çirkin oynadı. evvel 43 şutunun çabucak 15ini sokabilen George, takımının 3 mağlubiyetle sezonu açmasına bariyer olamadı. 3lük yüzdesi yerine da 13 denemeden salt 2sini sokabilmişti.

Kasım ayına girdiğimizde ise işler değişti. Üstündeki tozu toprağı atan George, şu aralar oyunun rastgele kısmını domine etmekle meşgul. 3 bozgun aldıktan sonradan 7-2’lik birlikte yengi serisi eline geçiren George, o 2 yenilgide de ayrımlı değil, çetin maçlarda yenildi.

Bu 9 maçlık seride PG’nin averajları harika: 28 sayı, 8.9 ribaund, 5 asist ve 1.6 ferde çalma. 8 karşılaşma üstüste 26 sayıdan düşmedi ve 76ers’ı ayrımlı yendikleri maçta, çabucak 3 çeyrekte 34 sayı, 8 ribaund, 4 asist ve 4 ferde çalmaya ulaşmıştı.

Pacers’ın şimdi açık, münteşir şekildeki hamle düzeniyle oynamasıyla beraber, PG bundan sonradan şimdi birlikte tomar 3lük kullanıyor. Atıyor da. Yılın bu zamanına dek, çabucak Stephen Curry, Damian Lillard ve Eric Gordon karşılaşma başına 2.7 üç sayılık basket buluyor. (PG ile birlikte) %42lik değerli birlikte yüzdeyle bu listede ligte 6. tam toprak aluyor.

TEK YÖNLÜ BİR OYUNCU DEĞİL

Şut atması harika, adet vakası müthiş. İstatistikler şişko biçimde baş döndürücü etkileyici. Ama onu sakatlıktan evvela hususi özne bilinçlilik ise, ferdî defans gücüydü.

Tabii ki Tony Allen düzeyinde birlikte savunmacı olmasa da, fiziki temastan on paralık mümteni birlikte kişi değil. En güzel niteliği ise bu mevzuda vicdansız olması. Her devir birlikte yerden elini kolunu çıkarıyor ve on paralık günah yapmıyor. Acayip birlikte beden kontrolü mevcut ve adamını on paralık kaybetmiyor. Perde yemesi de baş döndürücü bulunmaz bulunan George, bunların arasından birlikte hazır para misali tatbikat yapmış olup sıyrılıyor.

Ona huzur dripling özne oyuncuya evvela toprak açsa da, uzunlamasına gereğince emniyetsiz tez bulunan ayaklarını kullanarak, karşısındaki oyuncuyu o güçlü ezbere gideceği yerde karşılıyor ve beden koyabiliyor.

Şut bloklaması baş döndürücü bulunmaz olsa da, strateji bloğu yahut yardımda mevrut blok örnekleri de var. Savunmadaki bu şişko özelliği, karşısındaki oyuncuyu nereye gideceğini şaşırtıcı birlikte konuma sokuyor.

‘BURADA KARARLARI O VEREMEZ’

Yaz döneminde, ekipman başkanı Larry Bird, Pacers’ın yeni, ve şimdi fıldır birlikte stile yöneleceğini açıklamıştı. Paul George’un power forward oynamasını istemişti ancak süperstar buna baş döndürücü hamam bakmadı. Medyaya ise, koçu ve ekipman malikine karşın şayet gerektiği hallerde birlikte birçok dakika olması gerekiyorsa kabil halinde izahat yapmıştı.

Larry Bird belirgin ve belirgin konuşmuştu. PG’nin bu huzur koyma hali sorulmuş bulunduğu zaman, söylence isim: ‘Burada kararları o veremez.’ halinde cevap vermişti.

Bird yanılmıştı.

Sezonun şimdiye denli bulunan kısmına kadar, PG on paralık ileri uç oynamadı. Takımın boyu kısaldı, ve arasında biricik levent boylu peyda etmek neredeyse sahaya yayıldı. Ama bu endamsız boylu grup sahada bulunduğu zaman, C.J. Miles kabil adlar huzur tarafın power forward’ını savunuyor. Koç Frank Vogel ise bu durumla ilgili: ‘Dış sahayı koruması bizim düşüncesince şimdi iyi. Çoğu vakit, 3lük atanları savunuyor, 3lük atanlar da onu.’ halinde izah yapmıştı.

Paul George’un kendine ilişik birlikte stili var. Ve bununla sebep yerinde bulunduğunu da gösterebilir.

Kendi natürel pozisyonunda kalarak, PG ligin öteki enez forvetlerini korumak için çaba sarfediyor ve bu üzerindeki yükü hafifletiyordu. En güzel icra ettiği iş ve biricik gayesi şuydu: Elit kol oyuncularını istemedikleri şutlara zorlamak.

Savunma düşüncesince bu birlikte nimettir.

HER ŞEY DEĞİŞTİ, O DEĞİŞMEDİ

Sistem realitede değişmiş olabilir. Sözde konumu da değişmiş olabilir. Ama Paul George en küçük birlikte biçimde güçlü değişmedi.

Hala ayrımsız emniyetsiz savunmasını bu kere şimdi güzel skorerliğiyle bütünlüyor.

Paul, yaşamış bulunduğu iri anlara on paralık birlikte devir şaşırmıyor. Sahaya rastgele çıktığında, bu janr şeyleri gerçekleştirmek onun kendisinden beklentisi. Kendisinin LeBron kadar, Kevin Durant yahut Steph Curry denli güzel bulunduğunu düşünüyor. Öyle ki, bu durumuyla ilgili:

‘Evet elbette ki yaptım. Ne? Haberiniz bulunmayan muydu?’ halinde güçlü konuşuyor.

Şu aralar, PG, kendisini unutanlara hatırlatmakla meşgul. Geri döndüğüne göre, endamsız vadedeki amacı, kaza önceleri kendisinden şimdi güzel birlikte bir duruma gelmek. Dünyaya uyarmak istediği ise, Prime zamanına (En güzel zamanına) hâlâ girmemesine rağmen, izleyenlere feryat figan attırabileceği.

Sezonun şu anına kadar, elinden mevrut herşeyi yapıyor. Evet, Paul George döndü. Hem de eskisinden baş döndürücü şimdi güzel birlikte şekilde. Ve çokluk onun sakatlıktan evvela ne denli güzel bulunduğunu dünkü gıcır hatırlamaya başlamışken, George katiyen unutmadı.

Hiç birlikte şeye şaşırmıyor.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir