Anasayfa / Dünya / ‘Güvenliğimizin DAEŞ’i yok etmemize bağlı olduğu açık hale geliyor’

‘Güvenliğimizin DAEŞ’i yok etmemize bağlı olduğu açık hale geliyor’

LONDRA

İngiltere Başbakanı David Cameron, ‘Güvenliğimizin DAEŞ’i Irak’ta olsun, Suriye’de olsun geriletmemize, sonunda de yok etmemize bağlı bulunduğu tedricen şimdi açık hale geliyor’ dedi.

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da meydana gelen G20 Liderler Zirvesi’nde İngiliz basınına açıklamalarda mevcut Cameron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le ferda yapacağı düet görüşmede, kendisini DAEŞ’le mücadeleye dayanaklık etmek vermeye çağıracağını söyledi.

Rusya’nın DAEŞ dışındaki Esed muhaliflerini erek aldığını ve bu mevzuda Rusya ile ağız tatsızlığı süresince olduklarını tabir fail Cameron, Putin’le ferda gerçekleşmesi planlanan düet toplantıda kendisine, ‘Bak, DAEŞ’i yok edersek Rusya’da da, İngiltere’de de şimdi güvende olacağımız dair anlaşabiliriz en azından. Odaklanmamız müstelzim bilinçlilik bu’ diyeceğini aktardı.

Cameron, ‘Güvenliğimizin DAEŞ’i Irak’ta olsun, Suriye’de olsun geriletmemize, sonunda de yok etmemize bağlı bulunduğu tedricen şimdi açık hale geliyor’ niteleyerek konuştu.

İngiltere’nin halihazırda Irak’da DAEŞ’e erinç mücade ettiğini, apayrı devletlerin de Suriye’de benzeri birlikte savaşım verdiğini özetleyen Cameron, ‘Ancak ve fakat bu ahiret yolculuğu kültünü ağız ağıza ortadan kaldırarak İngiltere’de, Fransa’da ve halis muhlis Avrupa’da şimdi itimat süresince olabileceğiz’ niteleyerek konuştu.

Muhabir: Tayfun Salcı

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere verilen haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Bahçesinde define buldu!

İsviçre'de bir çiftçinin kiraz bahçesinde bin 700 yıllık antik Roma definesi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir