Anasayfa / Spor / Hacıosmanoğlu’na şok! “Şike girişimi…”

Hacıosmanoğlu’na şok! “Şike girişimi…”

Trabzonspor’da 5-6 Aralık’ta yapılacak uygun umumi kurulda oy kullanacak uzuv sayısının dalavere çeşidinden akıbet anda kestirmece 1300 insan artırılması tartışmaları da birlikte getirdi. Birçok kamet bu hamlenin tüzüğe karşıt bulunduğunu ve mevzunun mahkemeye gidebileceğini vurguladı.

Trabzonspor’un 15 çağ sonraları yapılacak kongresiyle ilgini tartışmalar bayılmak bilmiyor. Celil Hekimoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu, Muharrem Usta ve Tahsin Usta’nın başbuğ adaylığını açıklamış bulunduğu kongreyle ait akıbet ağız dalaşı oy kullanacak uzuv sayısıyla ait çıktı. Ekim ayında açıklayan listeye göre, bordo-mavililerin kongresinde tüzüğe layıkıyla üyelikle 2 yılını doldurmuş ve aidatlarını yatırmış 9 bin 973 üyenin oy istimal hakkı bulunuyordu.

Ancak İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimi, Trabzonspor Tüzüğü’nün 29. maddesindeki, “Olağan Genel Kurul toplantısına iltihak hakkına; kanun ve nizamname hükümleri mucibince üyelik hakkını yitirmeyen, ödenti borcu namevcut ve üyelikte dü mükemmel yılı doldurmuş mevcut üyeler sahiptir” ifadesine rağmen, ayrışık hukukçulardan almış bulunduğu fikir doğrultusunda kongreye katılacak uzuv sayısını artırdı. Son dü sene süresince kulübe uzuv meydana getirilen ve tüzüğe layıkıyla oy istimal hakkı namevcut bin 278 üyenin eklenmesiyle açılan dünkü hazirun cetveli, cemaziyelevvel Divan Kurulu’na sevk edildi ve kulübün umumi ağ sitesinden yayınlandı.

Yeni listeye layıkıyla kongrede oy kullanacak uzuv sayısı 9 bin 973’ten 11 bin 251’e çıkarıldı. Hacıosmanoğlu’nun başvurduğu hukukçuların, kulübe uzuv bulunduğu gün gözetilmeksizin, aidatlarını yatırmış kâffesi üyelerin oy istimal hakkı bulunduğuna müteallik fikir bildirdiği ve yönetimin bunun için akıbet hamlesini meydana getirdiği belirtildi.

CAMİDAN TEPKİ

İbrahim Hacıosmanoğlu yönetiminin akıbet anda meydana getirdiği bu adım camiada kaba tepkilere sebep oldu. Bir aşırı kamet tüzüğe karşıt mevcut bu eylemden vazgeçilmediği takdirde mahkemeye gidileceğini vurgularken, evcil matbuat da vakaya aksülamel gösterdi. Son Nokta Gazetesi, “Üye sayısını fırlattı! Hacıosmanoğlu, muhtemel şok hamlesini gerçekleştirdi. Kaos kapıda”, Kuzey Ekspres Gazetesi, “Amaç ne?”, Günebakış Gazetesi, “11 bin uzuv operasyonu. Trabzonspor’da oy istimal hakkı namevcut üyelerle ait muhtemel adım yapıldı”, İlkhaber Gazetesi, ‘Hacıosmanoğlu’ndan kurultay evveliyat aldatma girişimi. Kongre evveliyat akıbet oyununu da oynadı’ ifadeleriyle yönetimin hamlesini eleştirdi.

DİVAN KURULU İNCELİYOR

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen ise, yönetimin kendilerine 11 bin 251 uzuv mevcut dünkü hazirun cetvelini gönderdiğini belirterek, “Kongre hazirun cetvelinde 9 bin 973 insan toprak alıyordu. Ancak dalavere değişmeyen alarak süresi dolmayan üyelere de oy istimal hakkı vermiş. Bu bir hale normalde sicil yerleşmiş değişmeyen veriyordu fakat sicil yerleşmiş da yok” dedi.

Trabzonspor Sicil Kurulu, müşterek müddet ilk görevinden istifa etmiş, dalavere yerleşmiş dünkü müşterek sicil yerleşmiş ataması gerçekleştirmemişti. Trabzonspor Divan Kurulu’nun da mevzuyu incelemiş bulunduğu ve müşterek izah yapacağı vurgulandı.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir