Anasayfa / Güncel / Hastanede öldürülen doktor gözyaşlarıyla uğurlandı

Hastanede öldürülen doktor gözyaşlarıyla uğurlandı

Dünyaya getirmiş bulunduğu bebeklerin de katılmış bulunduğu törende Dr.Aynur Dağdemir’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutu rahmet ve saygıyla şifahane önünden cenaze namazının kılınacağı Büyük Cami’ye götürüldü. Olay evvel Samsun’un İlkadım İlçesi’nde mevcut Büyük Anadolu Hastanesi Çiftlik Şubesi’nde meydana geldi. Ayakkabı tamircisi bulunan 38 yaşındaki Yusuf Demirbaş, kardeşiyle gürültü ettiğini öğrendiği Ş.S.’yi yolda görür görmez münakaşaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi kararı Yusuf Demirbaş, üstündeki kazanç bıçağı ile Ş.S.’yi sırtından bıçakladı. Yaklaşık sıhhatsiz vakit sonradan da ayrımsız alanda mevcut hususi hastaneye değişik alevli bağdaşmazlık zımnında 1 sene geçmiş boşandığı 8 yaşlarında ortak kız evladı anası 32 yaşındaki Şeyda A.’nın yanına gitti.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Aynur Dağdemir’in indinde yazman yerine etkin Şeyda A. ile doktorun indinde tartıştı. Tartışmanın büyümesi dair bıçağı çıkaran Yusuf Demirbaş, yılgı saçtı. Bıçağı gören emektar eş Şeyda A. kendini muaeyene odasına kilitledi. Bu tam Dr.Aynur Dağdemir araya girerek şüpheliyi engel olmak istedi. Boşanma saşamasında doktorun, Şeyda A. lehine şehadet yapmasına da öflklenen agresif Dr.Aynur Dağdemir’i vücudunun sol üç yerinden bıçakladı. Kalbine mevrut bıçak darbesi ile ağırbaşlı vurulan Dr.Dağdemir yere düştü. Bu tam bağrışmalara mevrut şifahane mensupları kapıyı açtıklarında hırslı dekor ile karşılaştı. Bu tam Yusuf Demirbaş, 5’nci katta mevcut hekim odasının camından atlayarak beton zemine çakıldı. Hemen ameliyata tahsil edilen Dr.Dağdemir, meydana getirilen hepsi müdahaleye karşın kurtarılamayarak yaşamını kaybetti.

Ağır vurulan agresif Yusuf Demirbaş ise ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülürken yolda öldü. Yusuf Demirbaş’ın güzeşte yıl, emektar eşiri yıldırma etmiş bulunduğu ve bu yüzden murafaa kabilinden 6 ay kadının evine yaklaşmama cezası almış bulunduğu belirtildi. 8 yaşındaki evlatlarının velayetinin ise annesinde bulunduğu tabir edildi.Bugün öldürülmüş Dr.Aynur Dağdemir düşüncesince fariza meydana getirmiş bulunduğu hastenenin bahçesinde merasim düzenlendi. Vali İbrahim Şahin, seremoni düzeni üyeleri, keyif personeli, emek arkadaşları, meslektaşları, hastaları, şifahane mensubu ve vatandaşların da katılmış bulunduğu törende gözyaşları baskın olup aktı. İkiz kız evladı anası bulunan Dr.Dağdemir’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutu binlerce ferdin gözyaşlarıyla ıslandı. Eşi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültesi talebesi bulunan kızı Başak, Hukuk Fakültesi talebesi bulunan kızı Tuğçe, anası Aysel Gölpınar cenaze töreninde zorlukla ayakta durdu. Tabuta sarılıp yaş döken yakınları zorlukla sakinleştirilmeye çalışıldı. Anne Aysel Gölpınar, ‘Kızım ego seni çıçek satarak büyütüp okuttum. Nereye gidiyorsun’ sanarak deme yaktı.Bazı hastalar Dr.Aynur Dağdemir’in dünyaya getirmiş bulunduğu çocuklarıyla baş başa törene katıldı. Burada ortak müzakere özne Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr.Fatih Özkan, ‘Bİliyorum tek dizge tek sıkıntı ifadesi, tek lügat yaşanmış bulunan bu acıyı avunan ve telafi buyurmak düşüncesince tam değil. Aslında bu duyguları acıyı ve öfkeyi birarada yaşayalı hâlâ 6 ay üstelik olmadı. Bir ağabeyimizi giranbaha ortak meslektaşımızı kaybetmenin acısı ve ateşi şimdi küllenmeden yüreğimize toy ortak koyuntu düştü. İnsanı neşelendirmek düşüncesince etkin din, dil, eşey ve heykel farkı gözetmeksizin etraflı birikimlerini felah hasretmek düşüncesince harcayan ortak meslektaşımız giranbaha arkadaşımız Dr.Aynur Dağdemir iğrenç ortak fenomen kararı rolü başındayken hunharcasına martir edildi. Acımız baş döndürücü büyük, tarifsiz ve telafisiz. Ben benzeri acıların yaşanmaması temennisi ile baş döndürücü giranbaha dostum ve meslektaşım Dr.Aynur Dağdemir’e Allah’tan yağmur diliyorum’ dedi.Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’da, Op.Dr.Aynur Dağdemir’in ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi. 

Dr.Aynur Dağdemir’in hücum kararı yaşamını kaybetmesinden ötürü duyduğu üzüntüyü dile getiren Bakan Akif Çağatay Kılıç, merhumenin ailesiyle meydana getirmiş bulunduğu telefon görüşmesinde ‘Kadınlarımıza müteveccih meydana getirilen bu sertliği katiyen ikrar buyurmak beklenen değildir. Kadınlara müteveccih meydana getirilen sertliği kınıyorum. Olayda yaşamını kaybeden kadın kardeşimize Allah’tan yağmur diliyorum’ dedi.Hastane uğrunda tahsil edilen helalliğin ve meydana getirilen duaların arkası sıra Dr.Aynur Dağdemir’in naaşı cenaze namazı düşüncesince Büyük Cami’ye götürüldü. Öte taraftan hastanenin Pazartesi gününe derece keyif hizmeti vermeyeceği, çabucak yatan hastaların tedavisinin süreceği dile getirildi.

Kaynak: DHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir