Anasayfa / Güncel / ‘Himmet paralarını çoğu zaman Naci Tosun’a teslim ettim’

‘Himmet paralarını çoğu zaman Naci Tosun’a teslim ettim’

İSTANBUL

Kaynak Holding ve bünyesindeki şirketlere müteveccih sormaca kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda sızlanan sıfatıyla anlatım verici ortak kişinin, Kaynak Holding’in sağlamış olduğu parayla namına ortak ortaklık kurdurulduğunu, ortaklık dokunca etmesine karşın birleşen emek paralarının oradan müktesep kabilinden gösterildiğini, bunları kendisinin şahsen İstanbul’a götürerek cemaatin belirlediği ortak yetkiliye, çoğu zaman da bilhassa dümen oturmuş başkanı Naci Tosun’a teslim ettiğini anlattığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 25 Mart 2014’te Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na, Kaynak Holding ile ilişkin şirketler, vakıf ve derneklerin ticari faaliyetleri haricinde FETÖ/PDY örgütüne finansman sağladıkları, emek paralarının ticari işlerden müktesep kabilinden gösterilmek yoluyla ilkin ABD kazanmak az daha türlü devletlere gönderilmesinin sağlandığı, bu biçimde bahis konusu şirketlerde esmer paranın aklanması suçunun işlendiği, iş ve eylemleri hukuka akıllıca duruma bildirmek düşüncesince sahtecilikler yapıldığı anlamında ihbarda bulunulduğu belirtildi.

Bu suç duyurusu değerlendiren savcılığın başlatmış olduğu sormaca kapsamında, Kaynak Holding’in 2015 yılı başlarında Hollanda’da kurulan ve yetkilileri holdingdekilerle bire ortak kişilerden oluşan paravana ortak firmaya devrolunmak istendiği belirleme edildi.

Muhabir: Filiz Kınık

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere maruz haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir