Anasayfa / Güncel / İdil’de yürüyüşe geçen gruba polis müdahalesi

İdil’de yürüyüşe geçen gruba polis müdahalesi

Çevre için büyümek talip kadro içinde mevcut ve yoldan geçen bazısı TIR ile kamyonları durdurarak barikat adına kullanan YDG-H üyeleri ve gruba polis müdahale etti. Çevre yolunun kapanması dolayısıyla karayolunda derinlemesine anahtar kuyruğu oluştu.
13 Kasım’da sokağa çıkacak yasağının uygulanmaya başlandığı Nusaybin’den geçen İpek Yolu’nun da trafiğe kapanması nedeniyle, Cizre, Şırnak, Silopi ve Kuzey Irak yönüne revan araçlar, İdil’deki yer alternatifini kullanmaya başlamıştı.

ARAÇLARI DURDURUP BARİKAT KURDULAR

İdil İlçe merkezinde ahit sayaç 13.30 sıralarında birleşen tahminî 500 kişi, Nusaybin’deki sokağa çıkacak yasağı ve yaşanmış olan ölümleri gıcırtı kılmak gibi yer için akilane yürüyüşe geçti. Çevre için mevrut neşeli kadro içinde mevcut yıldırı örgütü PKK’nın cahillik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri, yoldan geçen birlikte TIR ile bazısı araçları tabanca diretmesiyle durdurarak, sürücülerini indirdikten sonraları araçları yola barikat adına kurdu. Güvenlik güçleri, gruba doğal doğal kavara yağı lambası bombaları ve basınçlı su ile müdahale etti. Çevre yolunun kapanması karşı yolun gelişigüzel dü çeşidinden derinlemesine TIR, kamyon ve anahtar kuyruğu oluştu.
Güvenlik güçlerinin müdahalesi karşı başlamış olan hadiseler bitmeme ediyor.

Kaynak: DHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir