Anasayfa / Güncel / İhanet ettiler, kabine listesi bile hazırdı…

İhanet ettiler, kabine listesi bile hazırdı…

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, bugünkü köşesinde FETÖ’nün müşterek aşağılık planını şimdi açıkladı. Gülerce ’17/25 Aralık’ta Başbakanın oğlunu, başbakanın evinde tutuklamaya koruyucu müşterek siyasal darbeye tevessül ettiler. O gündüz bu durdurma gerçekleşseydi, toy kabine kurulacaktı, kendilerine gereğince Bakanlar oturmuş listesi bile hazırdı…’ dedi.

İŞTE GÜLERCE’NİN O YAZISI:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş tün ezanı A Haber ve ATV’nin kuma yayınında ‘Legal Görünümlü İllegal Yapı’ adına bilinen Gülenist akıntı üzerine evveli defa, ‘onlar Tayyip Erdoğan’a hıyanet ettiler’ dedi. Ve ekledi: ‘Ben onlara hıyanet etmiyorum. Ben çabucak milletin hakkını, bu ülkenin hakkını onlardan arka kabul ika savaşı veriyorum.’

7 Şubat MİT krizinden itibaren Sayın Erdoğan’ın bu yapıya dirlik kaba eda alışı, üstlerine kararlılıkla gitmesi, birileri kabilinden önceleri müşterek hükümet-cemaat meselesi adına algılandı. Önceleri Hizmet Hareketi adına aşina bu yapıya; terbiye kanalıyla gençliğe eş çıkıldığından, özellikle iklim dışındaki Türk okullarından dolayı, Cumhurbaşkanlarından başbakanlara, şehremaneti başkanlarından valilere denli içten adına dayanaklık etmek verildi.

ŞAŞIRANLARIN BAŞINDA GELENLERDENDİM

Nereye kadar? 7 Şubat 2012’de müşterek müddeiumumi aracılığıyla başlatılan MİT krizine kadar. Sonra 2013 Mayıs böylelikle İstanbul’da Gezi Parkı vakalarındaki savrulmaları var. Gezicilere dayanaklık etmek çıkmakla kalmadılar, Gülen ‘onlara plaçkacı demeyin’ sanarak sahiplenirken, on paralık yapmadıkları müşterek üslupsuzluğa cür’et ettiler. Zaman gazetesinde, Today’s Zaman’da Erdoğan’a hakaretler başladı. Gülen’in kere verdiği kendini bilmezler, içtimai medyada küfürler ika ahlâksızlığını bile yaptılar. Erdoğan, itibarsızlaştırma saldırısının epope hedefiydi. Halkın seçtiği, sevilmiş olduğu müşterek kişiye bu saldırının deposu kimlerdi, ne odaklardı? Şaşıranların başlangıcında gelenlerden birisi de bendim. 7 Şubat’ta devlete harp açıldığı gündüz aksülamel verdim. ‘O savcıyı ecnebi duyum merkezleri mi kullanıyor?’ sanarak sordum. Gezi vakaları düşüncesince ‘Erdoğan gitsin, AK Parti kalsın Planı’ ile dirlik karşıya olduğumuzu Zaman’da yazdım.

BAKANLAR KURULU LİSTESİ BİLE HAZIRDI

Devamı geldi. 17/25 Aralık’ta Başbakanın oğlunu, başbakanın evinde tutuklamaya koruyucu müşterek siyasal darbeye tevessül ettiler. O gündüz bu durdurma gerçekleşseydi, şahsen bana söylendiği üzere (isim de verdiler) müşterek ismin başkanlığında toy kabine kurulacaktı. Kendilerine gereğince Bakanlar oturmuş listesi bile hazırdı…

Darbeleri yeteneksiz olunca paniklediler, savrulmaya başladılar. Üç ay sonradan 30 Mart 2014 evcil seçimlerinde, kendilerine en iri desteği vermiş bulunan Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarını değiştirmeyi gözlerine kestirdiler. Onlar giderse AK Parti tökezler, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığının önü kesilir hesabını yaptılar. Var kuvvetleriyle CHP’li adayları desteklediler. Yine başaramadılar. Sonra cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin kuma adayına dayanaklık etmek verdiler. Bir şimdi yeteneksiz oldular. En böylelikle 7 Haziran ve 1 Kasım’da HDP’yi desteklediler. 7 Haziran’dan sonradan CHP-MHP-HDP hükümeti isteyecek kadar, kısaca PKK’nın siyasal temsilcisinin hükümet ortağı olması düşüncesince çabalamaya kadar, çıkarlarını kaybettiler.

MASONLUKTA BİLE OLMAYAN GİZLİLİKLE…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘bana hıyanet ettiler’ çıkışını dobra idrak etmek lazım. Samimiyetle herhangi müşterek katkısı yapmış olduğunuz şahısların ihaneti var.

Erdoğan, ihanete uğrayan müşterek insanoğlunun DOĞRU tepkisini veriyor. Aynı tepkiyi ego de veriyorum. Legal zeminde, anlam boyutlu demokrasiyi savunarak dört başı mamur samimiyetinizle fahri adına toprak alıyorsunuz. Sonra müşterek bakıyorsunuz, Masonlukta bile sıfır müşterek gizlilikle ihanete akıllıca yavaş yavaş gidilmiş. Öyle ki, ‘Türkiye’nin MİT TIR’ları ile teröre dayanaklık etmek verdiği’ni dünyaya jurnallemeye kadar. Öyle ki, ABD’de 100 senatörden 80’inden Yahudi lobisinin desteğiyle Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve hükümeti aleyhinde imza toplamaya kadar…

İhanet karşısında dü bilinçlilik söylenir: Kimsenin hatırına bakılmaz, Hakk’ın hatırı âlidir. Milletin hakkını gasp edenlerden bunun hesabı sorulur.

HÜSEYİN GÜLERCE-STAR

Kaynak: sabah.com.tr

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir