Anasayfa / Eğitim / İrlanda Dil Okulları’nda İngilizce Öğrenin

İrlanda Dil Okulları’nda İngilizce Öğrenin

 İrlanda Dil Okulları’nda İngilizce Öğrenin

 

İrlanda, sakin yaşantısı ve eğitime gösterdiği hassasiyet sebebi ile son yıllarda birçok öğrencinin uğrak yeri olmuştur. Ada ülkesi olan İrlanda’da, birçok liman mevcuttur. Yeşil doğası, kibar ve samimi insanları ile refah seviyesi oldukça yüksek insanların yaşadığı ve suç işleme oranı neredeyse yok denecek kadar az olan bir ülkedir. Son birkaç yılda, İrlanda dil okulları na ilgi fazladır. Ülkede 9 tane dil okulu bulunur. Bu okullarda eğitim almak için, her yıl yüzlerce öğrenci ülkeye giriş yapar. Eğitim için ülkeye gelen öğrencilerin hem çalışıp hem eğitim alması mümkündür. İş imkânının fazla olması sebebi ile de, çok fazla tercih edilir.

İrlanda’da Sosyal Hayat

İrlanda, gelişmişlik seviyesi oldukça yüksek olan ülkeler arasındadır. Çok sayıda büyük alışveriş ve eğlence merkezi mevcuttur. Buralarda hem öğrencilerin yarım gün çalışması hem eğlenmesi mümkün olur. Bölge halkı, düzgün ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşur. Bu da öğrencilerin, halk ile çok rahat anlaşmasını sağlar. İrlanda yaz kampları, örencilerin çok rahat şekilde konaklaması için idealdir.

İrlanda’ya dil eğitimi için gidenlerin konaklaması; başkent Dublin civarında, öğrencilerin eğitim aldığı merkezler bulunur. Öğrencilerin konaklaması ise bu bölgede yoğunlaşmıştır. Maddi durumu iyi olan öğrenciler için, apart oteller veya stüdyo daireler mevcuttur. Maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin ise ailelerin yanına yerleşmesi mümkündür. Böylece kalacak yer masrafından kurtulma şansınız olacaktır.

İrlanda’da Eğitim Standartları

Oldukça gelişmiş bir ülke olan İrlanda, okuma yazma oranı en yüksek ülkeler arasında yer alır. Ülkede, üniversite eğitimi bizim ülkemizden daha kısa sürede tamamlanır. Genellikle 3 yıllık üniversite eğitimi verilir. Sadece dil öğrenmek için gidenlerin ise yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede hedeflediği dili öğrenmesi mümkündür. Dil eğitiminde İngiltere dil okulları ile yarışabilecek standartlarda hizmet verilir. Bu sebeple de tüm dünyadan çok fazla öğrenci, dil eğitimi için İrlanda’yı tercih eder.

Öğrencilerin İrlanda Vizesi Alması Kolay mıdır?

Eğitim için İrlanda vizesi almak, eskiye oranla oldukça kolaydır. Vize anlaşmaları neticesinde 25 aylık dil eğitimi için, 1 yıllık vize verilir. Bu süre öğrenciler için hem unutulmaz bir tatil seçeneği sunar hem dil eğitimi, olabilecek en iyi seviyede tamamlanır. İrlanda vizesi için İrlanda Büyükelçiliğine başvurmak gerekir. Öğrenci olduğunu ispatlayan kişilerin, vize alması kolay olacaktır. Fakat süre dolduğu anda hemen İrlanda’yı terk etmeniz oldukça önemlidir. Aksi durumlarda kaçak görünmeniz ve uzun süre ülkeye girememeniz mümkündür.

 

 

İlginizi Çekebilir

2015 ALES sınav yerleri

2015 yılı ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sınav giriş belgeleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir