Anasayfa / Spor / James Harden: “Asıl suçlu…”

James Harden: “Asıl suçlu…”

NBA NBA takımlarından Houston Rockets’ın kuzey oyuncusu James Harden, takımdaki değişikliğe kendisinden de ulama yapacak.

Rockets sahibi Leslie Alexander ve umumi müdürleri Daryl Morey, değişikliğin benchte olmasını düşünüyordu ve Kevin McHale’i kovdu. Sebebi ise, 17 yıldır play-off’larda bu denli yükseğe çıkardığı takımın, koça ‘cevap verememesi’ yerine anlatım edildi.

‘ASIL SUÇLU…’

Harden başkasını suçladı.

Morey yahut Alexander’ın akıllıcasına değişmeyen verip vermediği mahsus olmasa da, McHale’in de işleri dolayısıyla koyup koymayacağı da bilinmiyordu. Yine de, Harden müşterek bakıma haklıydı.

Her şeyin kusur gittiği müşterek sezonun ortasında, Harden, elinden gelenin en iyisini hazırlamaya etkin yegane oyuncuydu. Sebebi az da olsa normalden faik bulunan rolüydü, ancak bu sorumluluk, kulübün yüzü olmanın getirmiş olduğu şeylerden biriydi. Harden, bu husus ile ilgili:

‘Daha artı olmamız için, şimdi çevik olmamız düşüncesince değişmem icap ettiğini hissediyorum. Bu sabahleyin ne olmuşsa olsun, benim ide yapım, yaptığım aha dolu olmak. Ve bu, müşterek reis olup takımın en dobra destekçilerinden birisi olmaktır.’ ifadelerini kullandı.

Rockets’ın beklemesi müstelzim ise, Harden’ın önderlik yapacağı. Artık elden takımın en dobra skoreri ve düzen kurucusu edinmek da yetmiyor, bu sabık sezondu. Lakin bu role bu vakit dört dörtlük oturmasa da, giderek o da gelecektir.

ARTIK TAKIMIN GERÇEK ANLAMDA YÜZÜ OLMALI

Daha ilavesi olması gerekiyor. Bu onun müşterek ahir adımı. Olduğundan şimdi müşterek tomar kendini göstermesi gerekiyor. Ve şu anda, Rockets’ın 5-7 serisini de menfez önüne alırsak, kendisi bu role hazır.

Bickerstaff (Şu andaki koç) muvaffakiyet bildirmek istiyorsa, öz oyuncularını şimdi düzen bağı çalıştırması gerekiyor. Çarşamba gecesi oynanan karşılaşma müşterek baş sayılabilir. Ama esas başlangıç, Harden’ın Rockets ona en aşırı gerekseme duyduğu devir desteğe gelip gelmeyeceğinde görünecek.

İKİ YÖNLÜ OYNAMAM GEREKİYOR

Harden, sorumluluğunun bilincinde bulunduğunu şu cümlelerle özetledi:

‘Herkesin olabileceğimi bilmiş olduğu o eş cepheli eş olmam gerekiyor. McHale anca müşterek aktör olmadığımı düşünmüştü. Şimdi ise şimdi aşırı odaklanmam ve kendimi oyunun dü yönüne de vermem gerekiyor. Bu sayede grup dostlarım da özgüven kazanacak ve bizler bire müşterek düşün üstünde birleşeceğiz.’

Bu söyledikleriyle, Harden, Rockets düşüncesince öneminin bilincinde bulunduğunu anlayabiliyoruz.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir