Anasayfa / Güncel / kadına şiddet eğitimi

kadına şiddet eğitimi

GAZİANTEP  Büyükşehir’den erkeklere kadına yönelik şiddeti önleme eğitimi

Son yıllarda Türkiye’nin en önemli sorunu olarak öne çıkan şiddet olaylarını en aza indirmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, projeyle, toplumun geleceğini şekillendirmede önemli role sahip kadınların uğradığı şiddetin toplumda önlenebilir bir sorun olduğuna dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle başlatılan “Adam akıllı” kampanyası için Almanya Aile Bakanlığına bağlı Hannover Belediyesi Aile ve Gençlik Dairesi uzmanlarından ve Hannover Erkekler Bürosu eğitmeni Gül Anna Minci, uzun yıllar Almanya’da uygulanan erkek eğitimi programını Gaziantep’te uygulamaya başladı.

Program çerçevesinde Minci, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğündeki mesleki eğiticilere, şiddetin tanımını, fiziksel ve psikolojik şiddet, baskı, taciz ve kadına yönelik şiddet konuları hakkında eğitim verdi.

EĞİTİMİN SONUNDA SERTİFİKA VERİLİYOR

Mesleki eğiticiler de haftada bir gün 3 saat erkeklere şiddeti anlatıyor. Bu kapsamda düzenlenen bu haftaki eğitimlere Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığında görevli erkekler katıldı.

Bir alışveriş merkezindeki eğitimlerde, erkeklere şiddetin tanımı, çeşitleri, yaşamda nelere yol açacağı, öfke anında nelerin yapılabileceği gibi bir çok konu anlatılıyor. Eğitimin sonunda ise katılımcılara sertifika veriliyor.

8 Mart 2015 tarihinde Dünya Kadınlar Günü’nde başlatılan ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığı artırmak ve el ele şiddetsiz bir toplum oluşturmayı amaçlayan projede, yaklaşık bir yıl içerisinde 1000 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir