Anasayfa / Spor / Karabükspor Başkanı ayrılığı açıkladı

Karabükspor Başkanı ayrılığı açıkladı

PTT 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor’un başkanı Hikmet Ferudun Tankut, ‘Tekrar Süper Lig’e çıkararak, levent boylu seneler orada kalmayı hedefliyoruz’ dedi.

Tankut, gazetecilere icra ettiği açıklamada, lige sunulan arada Gençlerbirliği ve Osmanlıspor’la tedbir maçı yaptıklarını, bu dü maçta takımın ortaya koyduğu performanstan mutlu olduklarını söyledi.

Ligin sıkıca bulunduğunu tabir fail Tankut, ‘Sahada dobra futbol, edinim umudu olan, basan ve savaşım fail müşterek kol ruhunu yakalarsak, bundan ahir maçlarımız aşırı şimdi dobra geçecek. Ligde 2. sıradayız. Yani yarışın içerisindeyiz. Bugün klasman tükenmiş olsa Süper Lig’e çıkmak oluyoruz’ niteleyerek konuştu.

PTT 1. Lig’de 12. haftaya gelindiğinde nice takımın fen yönetmen değiştirdiğini tamlayan Tankut, şunları kaydetti:

‘Her takımın müşterek beklentisi ve yukarı lige çıkacak umudu var. O beklentiler karşılanmadığı devir tadilat oluyor. Hüseyin Kalpar ile ferment uyuşmadığı düşüncesince yollarımızı ayırdık. Hüseyin Kalpar da acemi takımında 4 karşılaşma kazandı. Futbol hakeza müşterek şey. Tekrar Süper Lig’e çıkararak, levent boylu seneler orada kalmayı hedefliyoruz. Tüm Karabük halkından dayanak noktası bekliyoruz.’

Tankut, takımın umumi menajeri Seyit İçgül’le karışıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını da laflarına ekledi.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir