Anasayfa / Güncel / Kaynak Holding’e bağlı 13 şirket daha tespit edildi

Kaynak Holding’e bağlı 13 şirket daha tespit edildi

İSTANBUL

Kaynak Holding’de göreve süregelen kayyumlar, ana ortaklık içerisinde çalışkanlık yayınlayan 13 şirket daha tespit etti.

Alınan bilgiye göre, Kaynak Holding bünyesindeki şirketlerde 2 güneş ilk çalışmaya süregelen kayyumlar, incelemeleri neticesinde, holdinge bağlı 19 şirket, ortak vakıf ve derneğin haricinde 13 firmanın daha çalışkanlık gösterdiğini belirledi.

Şirketler içerisinde meydana gelen finansal işlerle ilişik evrakı inceleyici ve vezneci hesaplarını arama fail kayyumlar, kayyum atamasının yapıldığı güneş Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri AŞ’nin Bank Asya hesabında mevcut 1 milyon 500 bin liranın ayrımlı ortak adisyona aktarma edildiğini ortaya çıkardı.

Ayrıca kayyumların göreve başlamasından çelimsiz müddet ilk Kaynak Holding’e bağlı bazısı kuruluşların de kasalarındaki paraları dümen oturmuş kararlarıyla ortak vakfa bağışladıkları tespit edildi.

Holding içerisinde Tekirdağ’da hayvancılık işleriyle ilişik oturmuş bulunan ortak firmanın ise dünyalık kaçırılmış olduğu belirlendi.

Şubelerin yüzdelik 70’ini kapatmışlar

Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri AŞ ile N-T Kitap Kırtasiye Büro Malzemeleri Pazarlama ve Turizm Ticaret AŞ’nin, atamalardan doğrudan ilk şubelerinin tahminî yüzdelik 70’ini kapatarak, şişko işten emisyon icra ettikleri da tespit edildi.

Öte yandan, soruşturmayı yürüteç savcılık, ‘Baran Tarım ve Hayvancılık Sanayi Ticaret AŞ’ isminde firmanın Kırklareli merkezde mevcut 4 bin 500 dönümlük mutluluk arazisine el koyduğunu tespit ederek, hali kayyumlara bildirdi. Kayyumların da bahis konusu kuruluşa ortak umumi başöğretmen atadığı öğrenildi.

Kayyumlar, çalışmalarına bağlı tespit ettikleri bulguları ifade şeklinde savcılığa sunacak.

Bir şirketten itiraz

Öte yandan, Venero Bilişim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin kayyum atanması sonucuna karşı, Kaynak Holding’e bağlı olmadıkları nedeni öne sürülerek Sulh Ceza Hakimliği’ne itirazda bulunmuş olduğu öğrenildi.

Muhabir: Halil Demir, Safiye Gören, Filiz Kınık

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere maruz haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir