Anasayfa / Güncel / Lice ve Hani’de sokağa çıkma yasağı

Lice ve Hani’de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 12 mahalle ile Hani ilçesinde 14 mahallede sokağa çıkacak yasağı duyuru edildi, Lice ilçesinde dünden buyana 9 mahallede muteber haram sonlandırıldı.

Valilikten meydana getirilen açıklamada, Lice ilçesindeki dağlık ve ormanlık bölgede çalışkanlık tay tay arabası yıldırı örgütü mensuplarına müteveccih Örtülü, Arpacık, Sivritepe, Bilgin, Sağlık, Bayırlı, Seyrek, Silkito ve Körha mahalleleri ortada artan bölgede harekât düzenlenmiş olduğu bildirildi.

Halkın dirilik ve dünyalık güvenliğini iletmek gibi 5442 stratejik İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereği harekât branşında evvel 17.00’den itibaren duyurulan yasağın 05.00’ten itibaren kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, vatandaşlara dirilik ve dünyalık güvenlikleri düşüncesince konulmuş olan yasağa uydukları düşüncesince teşekkürname edildi.

Yasağa uyulmasının vatandaşların dirilik ve dünyalık güvenlikleri tarafından ehemmiyetli olduğuna ayraç edilen açıklamada, haram sona erdirildiğinde kamuoyuna duyurulacağı vurgulandı.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir