Anasayfa / Güncel / Lice’de Yasaktan Sonra Top Atışları Başladı

Lice’de Yasaktan Sonra Top Atışları Başladı

Diyarbakır Valiliği’nin bu şeb ezanı vakit 17.00’den muteber iktisap etmek kadar 9 mahallede almış olduğu sokağa çıkacak ve giriş-çıkış yasağından sonradan rustik bölgelerde ferde sesleri gelmeye başladı. Diyarbakır ve Bingöl karayolu ise ‘güvenlik’ sebebi öne sürülerek ulaşıma kapatıldı.

PKK’YA YÖNELİK OPERASYON YAPILACAĞI BELİRTİLMİŞTİ

Valilik kabilinden meydana getirilen mukayyet açıklamada, Lice ilçesine ilişkin Örtülü, Arpacık, Sivri Tepe, Bilgin, Sağlık, Bayırlı, Seyrek, Silkito ve Körha mahallesi kırsalında PKK’ya müteveccih dizi eylem yapılacağı belirtilmişti. Yasak kararından dü vakit sonradan Lice’nin kuzeyinde arazi düzlük Çemê Elika dalında patlama sesleri gelmeye başladı. Alınan bilgiye göre, zırhlı askeri araçlar, vakit 17.00 sebebi ile Diyarbakır-Bingöl karayolu ile Lice-Muş karayolunda önlemler aldı. Bingöl-Genç yolu üstünde mevcut Abalı Karakolu ve Tabantepe Jandarma Taburu’nda konuşlandırılan obüs bataryalarından bahis konusu Çemê Elika bölgesine atışlar yapıldı. Patlama sesleri mekân köylerden de duyulurken, operasyonun genişleyerek, haram kararının alındığı 9 mahallenin rustik bölgesine müteveccih bitmeme edeceği bildirildi.

Kaynak: HABERLER.COM

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir