Anasayfa / Dünya / Mali’de otele baskın: 3 ölü, 170 de rehine var

Mali’de otele baskın: 3 ölü, 170 de rehine var

Radisson Blu otel yönetimi, saldırganların 140 mihman ile 30 mensubu ‘otele kapattığını” bildirdi.France 24 televizyonun verdiği habere mucibince Mali’nin başkenti Bamako’da mevcut Radisson oteli sabahın önce saatlerinden bu yana ortak saldırıya oyunluk oluyor. Zengin Avrupalı alıcıların yeğleme etmiş bulunduğu otelin içerisine diplomatik plakalı ortak vasıta ile giren saldırganlar ellerindeki silahları müşteriyle hakkında kullandılar, saldırganların otelin yedinci katında oldukları ve bölgenin kolluk kontrolüne alındığı bildirildi.

 ABD’nin başşehir Bamako’daki büyükelçiliği, Twitter üstünden meydana getirdiği açıklamada Radisson Otel’de bitmeme fail operasyonun bilincinde olduklarını anlattı ve büyükelçilik personellerinin birlikte bölgedeki Amerika vatandaşlarını sakıncasız ortak yere sığınmaları dair uyardı. 7 Mart 2015 tarihinde Bamako’da meydana getirilen ortak hücum kararı birisi Fransız birisi Belçikalı edinmek kabil iptidai insan yaşamını kaybetmişti.

Rehineler ortada THY kadrosu mevcut mı?

MALİ’de Bamako’da Radission Blu Otel’inde Türk Hava Yolları’ndan Kaptan Pilot İ. Y. Ve İkinci Pilot S.M.A. bulunduğu ve dört kabine memurunun da bu otelde bulunduğu kanıt edilen bilgiler arasında. Bugün zaman 14.00’te TürkHava Yolları Bamako’ya ek yol yapacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA

İlginizi Çekebilir

Bahçesinde define buldu!

İsviçre'de bir çiftçinin kiraz bahçesinde bin 700 yıllık antik Roma definesi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir