Anasayfa / Dünya / Mali’de otele baskın: 3 ölü, onlarca kişi de rehin

Mali’de otele baskın: 3 ölü, onlarca kişi de rehin

Radisson Blu otel yönetimi, saldırganların 140 misafir ile 30 mensubu ‘otele kapattığını” bildirdi.France 24 televizyonun verdiği habere gereğince Mali’nin başkenti Bamako’da mevcut Radisson oteli sabahın evvel saatlerinden bu yana birlikte saldırıya oyunluk oluyor. Zengin Avrupalı alıcıların yeğleme etmiş olduğu otelin içerisine diplomatik plakalı birlikte vasıta ile giren saldırganlar ellerindeki silahları müşteriyle üzerine kullandılar, saldırganların otelin yedinci katında oldukları ve bölgenin manşet kontrolüne alındığı bildirildi. 

ABD’nin başşehir Bamako’daki büyükelçiliği, Twitter üstünden meydana getirdiği açıklamada Radisson Otel’de bitmeme fail operasyonun bilincinde olduklarını anlattı ve büyükelçilik mensuplarının birlikte bölgedeki Amerika vatandaşlarını emin birlikte yere sığınmaları dair uyardı. 7 Mart 2015 tarihinde Bamako’da meydana getirilen birlikte atak kararı bir tanesi Fransız bir tanesi Belçikalı edinmek kabilinden ilkokul insan yaşamını kaybetmişti.

OTELDE THY EKİBİ DE VAR

Mali’de Bamako’da Radission Blu Otel’inde Türk Hava Yolları’ndan Kaptan Pilot İ. Y, İkinci Pilot S.M.A. ile M. G., Ş. T. K, L. D. K, ve E. S.adlı dört kabine memurunun da belirtiliyor.

Kaynak: DHA

İlginizi Çekebilir

Bahçesinde define buldu!

İsviçre'de bir çiftçinin kiraz bahçesinde bin 700 yıllık antik Roma definesi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir