Anasayfa / Dünya / Mars yüzeyinde 3 metrelik fare!

Mars yüzeyinde 3 metrelik fare!

Mars his ara bulucu Curiosity’nin çekmiş bulunduğu görüntülerde, fareyi mail biçim sangılık yarattı. Uzmanlar ‘Şeklin 3 metrelik dev birlikte fare olma ihtimali de kimseyi şaşırtmamalı’ dedi

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) Mars’taki his ara bulucu Curiosty’nin çekmiş bulunduğu dünkü fotoğraflarda aynı birlikte fareye benzeyen enteresan birlikte fon belirleme edildi. Fareye benzeşim biçim medyada şişman eko uyandırdı. Görüntüdeki fareye benzeşim şekil, NASA’nın sitesinde Jason Hunter adındaki birlikte Youtube kullanıcısı kabilinden ayırt edildi. Uzayda sahn olasılığı üzerine istihbarat yayımlayan UFO Sightings Daily adlı web sitesinin editörü Scott Waring ise fareye benzeşim şeklin 3 metre uzunluğunda olabileceğini gelecek sürdü.

MARS HAYAT DOLU BİR GEZEGEN
Bilim meraklısı nice kişi, Mars’ta 3 metre uzunluğunda birlikte fare olabildiği dair kandırma olmazken, UFO araştırmacıları düşüncesince bu baş döndürücü alışılagelen birlikte durum. Zira nice UFO araştırmacısı Mars’ın sahn komple birlikte planet bulunduğunu bildirme ediyor. Waring fareye benzeşim şeyin kayaç olabileceğini, Curiosity kabilinden daha incelenmediğini ve incelenmiş olsa üstelik şeklin ne bulunduğunun bölüt şişman ihtimalle açıklanmayacağını savunuyor. Waring başkaca Mars’ta dev birlikte fare olma ihtimalinin de kimseyi şaşırtmaması icap ettiğini belirtiyor.

‘SANRILARDAN KAYNAKLANIYOR’
Ancak NASA dile getirilen tamamı bu iddiaları reddediyor. Benzetmelerin insanoğlu zihninin birlikte oyunu bulunduğunu kail NASA yetkilileri tamamı bu iddiaların sanrılardan kaynaklandığını savunuyor. Bilim insanları, insanoğlu beyninin bilmiş bulunduğu şeylere benzeşim yöntemleri tanımlama eğilimine ehil bulunduğunu ve bu yüzden bu cins benzetmelerin gerisi arkasının kesilmediğini vurguluyor.

AYI, KUŞ DİNOZOR…
Mars’taki Gale Krateri etrafında şimdi evvel çekilen görüntülerde de ayıya benzeşim birlikte biçim belirleme edilmişti. Waring ise ayının gerçekte aşılanmamış birlikte cins kemirgen şekli olabileceğini gelecek sürmüştü. Daha evvel de nice bilgi meraklısı Mars’a ilgilendiren fotoğraflarda dinozor, kertenkele, fare ve kuş görüldüğünü gelecek sürmüştü. Mars’ta başkaca esrarengiz heykellerin de bulunduğu öne sürülen iddialar ortada arazi alıyor.

Kaynak: sabah.com.tr

İlginizi Çekebilir

Bahçesinde define buldu!

İsviçre'de bir çiftçinin kiraz bahçesinde bin 700 yıllık antik Roma definesi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir