Anasayfa / Siyaset / MHP sosyal medya kavgasını dışarı taşıyan teşkilatını kapattı

MHP sosyal medya kavgasını dışarı taşıyan teşkilatını kapattı

MHP partili iki grup arasında, bazı sosyal medya paylaşımları sonucu geceyarısı yaşandığı belirtilen kavganın gerçekleştiği İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı’nı geçici olarak kapattı.

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat Çetin İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı ve Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Çolak hakkında yazılı açıklama yaptı.

Parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı’nın, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından yine tüzüğün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatıldığını belirten Çetin, “Bu karar 20/02/2016 tarihinde il başkanlığına ve Kaymakamlığa bildirilmiştir. 19.02.2016 tarihinde İlçe Başkanlığı ve yöneticiliği sıfatıyla bağdaşmayan tutum, davranışları nedeniyle de Tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri de başlatılmıştır. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir” dedi. (ANKA)

KAYNAK : http://www.birgun.net/haber-detay/mhp-sosyal-medya-kavgasini-disari-tasiyan-teskilatini-kapatti-104329.html

İlginizi Çekebilir

Hatip Dicle: Vekil Adayı Olmamamın Bir Nedeni de Yemin Metni

DTK Eş Başkanı ve kapatılan DEP eski Milletvekili Hatip Dicle, Leyla Zana'nın geçersiz sayılan yeminini değerlendirdi. 'Ben de yemin metni yüzünden aday olmadım.' dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir