Anasayfa / Güncel / Mutlu Kaya 6 ay sonra ifade verdi

Mutlu Kaya 6 ay sonra ifade verdi

Ulusal ortak monitör kanalında planlı ahenk yarışmasına katılarak, sesiyle Türkiye’yi büyüleyen, fakat evinde uğramış olduğu silahlı hücum kararı aslında yaralanarak, günlerce derin bakımda dirim savaşı sağlayan Mutlu Kaya, tabir verdi.

Saldırıya uğramasının üstünden sabık 6 ayın peşi sıra otama görmüş olduğu hususi ortak hastanede tabir sağlayan Kaya, vakası an ve an hatırladığını kaydetti. Sanık Veysi Ercan’ı ortak senedir tanıdığını ve sonsuz peşi sıra geldiğini özetleyen Kaya, fenomen gününü şu ifadelerle anlattı:“Saldırıya uğradığım devir kardeşim ve arkadaşıyla şeb hariç aşındırmak almaya çıktık. Ercan beni aradı. Numaramı nereden bulduğunu bilmiyorum. Ondan korktuğum düşüncesince yanıt verdim zira yanıt vermeseydim beni sonsuz arayacaktı. Telefonu açtığım derece ‘Geliyorum’ dedi. Görüşmek istemediğimi belirttiğimde, ‘Gelir, evinizi tarar, ağabeyini öldürürüm’ dedi. Zaten sonsuz beni erinçsiz ediyor, ana ve babamla zılgıt ediyordu. Kavurmacıdan aşındırmak aldıktan sonraları Ercan yanımıza geldi. Daha sonraları otomobille bizi eve bıraktı. Evde otururken 03.00 derece yeniden beni arayarak kalay edince, ağladım ve ona yalvardım. Son kere ahbaplık etmek düşüncesince kapıya çıkmamı istedi. ‘Sana ortak obje yapmayacağım, çıkmazsan Ergani’yi ayağa kaldıracağım’ niteleyerek zılgıt etti. ‘Bir obje yapmaz ve akıbet gelişidir’ düşüncesiyle kapıya çıktım. Kapımıza gelerek, elimi zorlu tutup, ‘Gel, seninle kaçalım’ dedi. Ben de ‘Bırak beni, ego seni sevmiyorum, seninle kaçamam. Ben ağabeyime bunu nite yaparım? Benim şerefim ve namusum var’ dedim. Daha sonraları ortak ahit doğaç silahı çıkararak, kafama akilane sıktı. Karanlık değildi. Sokak lambasının ve habbe ışığı vardı. Silah acı almadı fakat ego ‘yapma Ercan’ niteleyerek bağırdım. Kaçarken arkamdan ortak henüz sıktı, değmedi. Bir henüz sıktı. Dördüncü mermi kapıyı kapatırken camından bana darp etti. Her şeyi hatırlıyorum.”

“YARIŞMAYA KATILMAMAM İÇİN SORUN ÇIKARDI”Veysi Ercan ile peşinin bırakmasını düşüncesince görüştüğünü aktaran Kaya, “Daha geçmiş ahenk yarışmasının Gaziantep elemelerine gitmedim. Benim yarışmaya katılmamdan ötürü dava çıkardı. Bu nedenden beni mahvetti ve öldürdü. Ondan geçmiş bu denli erinçsiz etmiyordu” niteleyerek konuştu.

Kaynak: IHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir