Anasayfa / Spor / Nash: “Curry gelmiş geçmiş en yetenekli adam”

Nash: “Curry gelmiş geçmiş en yetenekli adam”

NBA NBA takımlarından Golden State Warriors’ın MVP oyuncusu Stephen Curry, övgülere doymuyor. Bir nevaziş da söylence point guard Steve Nash’ten geldi.

Stephen Curry ve 13-0’lık Golden State Warriors, bir fazla aşırı insanoğlunun aklına Michael Jordan ve 96′ Bulls’unun 72-10’luk serisini getiriyor ve bu dü ekip adım adım karşılaşmaya alınıyor.

Steve Nash, Golden State’in aktör gelişimi danışmanı kendisine fariza yapıyor. Curry’yi MJ ile kıyaslamadığını kail Nash, MVP’nin NBA tarihindeki en biricik kabiliyete erbap bulunan aktör bulunduğunu savunuyor.

‘DAHA YETENEKLİSİ YOK’

Curry’nin güzeşte sezondan şimdi dobra bulunduğunu ve artan 29 takımın kalbine bulut salacağını tamlayan Nash, şöyle konuştu:

‘Onu Michael Jordan’la kıyaslamam – Michael’ı kimselerle kıyaslamam. Ama Steph’in zat zamanı kategorisini ortak biçimde açtığını söyleyebilirim. Kariyerinin en dobra zamanında ve bu tahminî ortak birçok sene şimdi sürecek, zira evolüsyon türü ve oynadığı kur bambaşka birininkinden baş döndürücü farklı. Şut atma becerisi ve düzen ihdas becerisi baş döndürücü zamanı nitelikte. Bence bu oyunun tarihinde ondan şimdi yetenekli adam yok.’

Curry’nin güzeşte sene MVP seçildiğini ve şayet bu sene şimdi iyiyse ligteki en sakıncalı adamlardan birisi bulunduğu su götürmez ortak gerçek.

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir