Anasayfa / Dünya / Netanyahu Türkiye-İsrail ilişkilerini değerlendirdi

Netanyahu Türkiye-İsrail ilişkilerini değerlendirdi

KUDÜS

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ‘Akdeniz’de mevcut doğalgaz rezervleri ile ait Türkiye ile ortaklaşa iş olanaklarını araştırı olanağı olduğunu’ söyledi.

İsrail’in Jerusalem Post gazetesince Kudüs’te planlı Diplomasi Paneli’nde mütekellim Netanyahu, Türkiye-İsrail ilişkilerine müteallik açıklamalarda bulundu.

Gazetenin haberine göre, ‘Türkiye’deki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanılmış olduğu galibiyet cezaevi uğrunda bulundurulduğunda, Türkiye ile ilişkileri düzelti olanağı bulunduğunu düşünüyor musunuz?’ sorusuna Netanyahu, ‘Bu mevzuyu inceliyoruz’ diyerek karşılık verdi.

Netanyahu, ‘Diplomatik ilişkilerdeki güç bir hale karşın Türkiye ile İsrail arasındaki ticaret, tarihinin en erdemli seviyesinde ve Akdeniz’de mevcut katıksız katıksız yel yağı lambası rezervleriyle ait Türkiye ile ortaklaşa iş olanaklarını araştırı olanağı var’ diyerek konuştu.

‘Suriye’deki gelişmeler ve İran’ın daim tutunabileceği müşterek mefruşat elde ika ihtimali İsrail’i endişelendirdiği kabilinden Türkleri de müşterek hayli endişelendiriyor’ ifadesini kullanan Netanyahu, ‘Ortak olumlu şeyler bahis konusu olmakla birlikte, bunlar gelişigüzel devir üstünde çalışılabilir müşterek yöntem üretmeyebilir’ değerlendirmesini yaptı.

Netanyahu, ‘Türkiye ile İsrail arasındaki en belirgin yarar çatışması Hamas’ın, Türkiye’de çalışkanlık göstererek enerjik müşterek biçimde İsrail’e müteveccih yıldırıcı saldırıları motivasyon etmesi ve yönetmesidir’ iddiasında bulundu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere verilen haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Bahçesinde define buldu!

İsviçre'de bir çiftçinin kiraz bahçesinde bin 700 yıllık antik Roma definesi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir