Anasayfa / Güncel / Nusaybin’de 15 terörist etkisiz hale getirildi

Nusaybin’de 15 terörist etkisiz hale getirildi

MARDİN

Nusaybin’de 13 Kasım Cuma haset 21.00’de duyurulan yasağın peşi sıra bazısı ana yol ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların ve pinhan gayeli brandaların kaldırılması ve ilçenin teröristlerden arındırılması düşüncesince başlatılan harekât bitmeme ediyor.

Barikatların kaldırılması esnasında teröristlerin düzenlilik güçlerine acı açması kararı arbede çıktı, yollara döşenen el inşası patlayıcılar infilak ettirildi.

Operasyonda teröristlerce kazılan hendekler kapatıldı, barikat ve brandalar kaldırıldı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 15’e yükseldi.

Bu arada, yıldırı örgütünün ilçeye verdiği tahribatın tesirleri dikkati çekiyor. Teröristlerin trap kazmış olduğu ve barikat kurduğu mahallelerde aşırı sayıda kişi, konutlarını bırakma etti.

Teröristlerin trafolara dokunca vermesi zımnında ilçenin iri kısmında yalıtım ve su kesintisi yaşandı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üstünden abonelere maruz haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik düşüncesince lütfen iletişime geçiniz.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir