Anasayfa / Güncel / Okullar artık motosikletli timlere emanet

Okullar artık motosikletli timlere emanet

Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, başlattıkları infaz düşüncesince İstanbul genelinde 30 sayı motorize takım oluşturdu. Okul çevrelerinde maden trafiğini engel olmak düşüncesince açılan motorize takımlar çağ boyu okulların çevresini denetleyerek ve öğrencilerin güvenliğini sağlayacak. Narkotik ekiplerinin motorlu olması, aceleci akım ika ve dahil itibarıyla üstünlük sağlamış olduğu belirtildi. Motorize ekipler, meslek yöneticilerine, öğrencilere, ve velilere acemi uygulamayı anlatarak koordineli müşterek düzentileme yapmayı hedefliyor.

Uyuşturucu ile çalışan uğraş fail maden ekipleri kabilinden uygulamaya sokulan motorlu takımlar vatandaşlardan kusursuz hamiş aldı.

Yeni uygulamayı aşırı kalburüstü bulduğunu tabir fail Gökhan Hızlan adlı müşterek vatandaş, “Geçen yıllara mucibince bu infaz aşırı henüz iyi. Sene kökeninden bu yana meslek antre ve çıkışlarında inanma yetkililerimiz burada olmaya çalışıyorlar. Öğrencilere delik kulak oluyorlar.Yeni uygulamayla motorlu takımlar aşırı henüz iyi. Önceden takımlar araç ile geliyorlardı. Araçla koşan müşterek insanı izleme buyurmak henüz zordur. Ama motorla belirlemek 1ve dahil buyurmak aşırı henüz aceleci ve dizi biçimde kalburüstü olunuyor” biçiminde konuştu.

Polis ekiplerinin acemi uygulamasını beğendiğini tabir fail müşterek öğrenci,”Bizim güvenliğimiz düşüncesince bu infaz aşırı elleme oldu. Polis ekipleri bizi bilgilendiriyorlar. Okulun etrafında olmaları bizi güvende hissettiriyor” dedi.Emniyetin acemi uygulamasından mutlu bulunan müşterek meslek yöneticisi,”Bu uygulamanın bitmeme etmesi icap ettiğini düşünüyorum. Araçlı infaz zamanında gidiş geliş nedeniyle aksaklıklar oluyordu. Ama motorlu takımlar aşırı elleme müşterek uygulama. Biz eğitimciler kendisine bu uygulamanın bitmeme etmesini isteriz. Okul çevrelerinde polislerin olması aşırı güzel. Emniyet mensuplarına teşekkürname ediyorum. Bu infaz cihetiyle öğrenciler ve kılıç eğitimciler kendimizi güvende hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir