Anasayfa / Güncel / ordu beleyiyesine tepki

ordu beleyiyesine tepki

Ordu kentinin merkezinde yer alan rıhtım bölgesinde Ordu Belediyesi tarafından yapılan dolgu çalışması Ordulu yurttaşların tepkisini çekti. Rıhtımın bulunduğu bölgede 9 metrelik bir sahil bandı elde etmeye yönelik yapılan dolgu çalışmasına vatandaşlar ‘Ordu’nun denizle olan bağını koparmak anlamına geleceğini’ öne sürerek dolgu çalışmasına tepki gösterdiler. Belediyenin isteği üzerine vatandaşların yapılan çalışma alanına yaklaşmasını önlemek için konulan bariyerler halkın tepisine yol açınca, gerginlik arttı. Bölge Milletvekili Seyit Torun Ordu Valisi ve Emniyet Müdürünü arayarak vatandaşların mağdur edilmemesini ve taleplerini dikkate alan bir yaklaşım içinde olunması talebinde bulundu.

Yurttaşların tepkilerinin de artması üzerine çalışmaya geçici olarak ara verilirken, izleyen günlerde Ordu Belediyesi’nin ısrarlı olması durumunda yurttaşlar tepkilerini yükselteceklerini belirttiler. Yapılan dolgu çalışması bizleri denizden biraz daha koparacak, talebimiz bu projeden vazgeçilmesidir diyen vatandaşlar konunun takipçisi olacaklarını belirttiler.

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir