Anasayfa / Güncel / PKK mağduru vatandaşların zararları karşılanıyor

PKK mağduru vatandaşların zararları karşılanıyor

Diyarbakır Valiliğince, yıldırı saldırılarında dokunca gören Silvan ilçesindeki 3 mahallenin sakinlerine iane yapıldı.

Valilikten meydana getirilen açıklamada, yıldırı örgütü PKK personelleri kabilinden Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde kazılan hendeklerin kapatılması esnasında çıkan çatışmalar ve hendeklerin etrafına tuzaklanan patlayıcıların infilak etmesi kararı vatandaşlara ilgili ev ve bürolarda hasar oluştuğu anımsatıldı.

Ev ve iş bölgeleri hasar gören vatandaşların, hasarlarının ortak an evvel tespiti gibi dokunca belirleme komisyonlarının çalışmalarına başladığı dökme açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘İlk evrede çabuk gereksinimlerin karşılanması gibi Silvan Kaymakamlığı emrine tahsis edilen 300 bin teklik ödenekten, evleri bol hasar gören 81 vatandaşımıza 180 bin teklik ifa yapılmıştır. Bunun yanında Silvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca asliye gereksinimlerin karşılanması amacıyla, bu mahallelerde canlı 697 vatandaşımıza 174 bin 250 teklik iane yapıldı.’

Açıklamada, vatandaşların hayat ve güvenliğinin sağlanması, mağduriyetlerinin giderilmesi namına değme ayrışık çalışmaya inceden inceye bitmeme edileceği bildirildi.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir