Anasayfa / Dünya / ‘Rusya, İran, Irak, Çin’le savaşıyoruz’

‘Rusya, İran, Irak, Çin’le savaşıyoruz’

Suriye Türkmen Meclisi Bayırbucak Sorumlusu Ömer Ceren, Esed diyetinin Bayırbucak Türkmen bölgesindeki saldırılarıyla ilgilendiren ”5 senedir savaşıyoruz Bayırbucak ve Kürt dağı hakeza müşterek arbede ve bombalama görmedi” dedi.

Ceren, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, geçmiş sabahleyin er saatlerden itibaren hepsi Türkmen köylerine rahmet adına bomba yağdığını belirtti.

Köylerinde taş üzerinde taş kalmadığını tabir fail Ceren, ”5 senedir savaşıyoruz Bayırbucak ve Kürt dağı hakeza müşterek arbede ve bombalama görmedi. Yaklaşık 10’dan müşterek tomar karye ağız ağıza boşaltıldı. İnsanlar Türkiye sınırına benzeyen noktalara kaçtı. Rejim köylerimize tahavvül etmek düşüncesince baş döndürücü müşterek tomar soygunculuk yaptı. Rejim, karadan, açıktan ve denizden vurmaya başladı, halen de vuruyor. Şu anne derece 200 benzeyen yaralımız 20 de şehidimiz var. Rejim tarafında dirilik kaybının şimdi müşterek tomar bulunduğu bilgisi geldi. Şuan hepimiz Esed’le değil, dünyanın en çelimli devletleri bulunan Rusya, İran, Irak, Çin’le savaşıyoruz. Bizi ciharıyek taraftan vurmaya başladılar, fakat şu anne derece hemen Züveyk köyünü ve Acısu’da müşterek mevziyi alabildiler” niteleyerek konuştu.

Ceren, üzerilerine rahmet adına bomba yağsa da topraklarından vazgeçmeyeceklerini, sonuna derece direneceklerini kaydetti.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Bahçesinde define buldu!

İsviçre'de bir çiftçinin kiraz bahçesinde bin 700 yıllık antik Roma definesi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir