Anasayfa / Spor / Şampiyonluk, takımlarının başında kalmalarına yetmedi

Şampiyonluk, takımlarının başında kalmalarına yetmedi

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor kabil takımlarda bökelik canlı kimi fen direktörler ahir sezonda takımlarında tutunmakta zorlandı.

Ligin başlangıcı bulunan 1959’dan bu yana bu takımlarda şampiyonluklar canlı birtakımı fen eş ortak ahir yılı bile göremezken, kimisi ise ikinci sezonu hatim başarısı gösteremedi. Bazı fen adamlar ise ekibi şampiyonluğa taşıdıktan sonradan bitmeme etmeme sonucu aldı.

Alınan şampiyonlukların arkası sıra ortak ahir mevsim tutunamayanlar süresince en baş döndürücü Fenerbahçeli fen adamlar arazi alırken, Galatasaray’da bu gidişat akıbet sezonlarda ziyadesiyle yaşanmaya başladı. Beşiktaş’ta hemen 3 fen eş şampiyonluğun arkası sıra ortak ahir sezonda takımın başlangıcında bulunmazken, Trabzonspor’da Ahmet Suat Özyazıcı ile Özkan Sümer, adeta sırayla bordo-mavilileri başarıdan başarıya koşturdu.

Son örneği Hamzaoğlu oldu

Takımlarına bökelik kazandıran fakat ahir mevsim bitmeme edememe şansızlığı canlı akıbet fen yönetmen Galatasaray’dan ayrılan Hamza Hamzaoğlu oldu.

Geçen mevsim Cesare Prandelli’nin namına göreve getirilen ve ekibi şampiyonluğa haiz Hamzaoğlu, ligin 11. haftasının arkası sıra hile çeşidinden gönderildi.

Galatasaray’da akıbet devirde Hamza Hamzaoğlu kabil Fatih Terim ve Mircea Lucescu da kulübe kazandırdıkları şampiyonluklara karşın ortak ahir sezonda tutunmakta zorlandı.

Fenerbahçe şampiyonlarını tutmadı

Teknik direktörlerin şampiyonluğun arkası sıra mevrut sezonda düzentileme fırsatı bulamama vaziyeti en baş döndürücü Fenerbahçe’de yaşandı.

Sarı-lacivertli ekipte akıbet namına bu kervana Ersun Yanal da katıldı. 2013-2014’te ekibi bahtiyar sona ulaştıran Yanal, 2014-2015 sezonun başlangıcında başbuğ Aziz Yıldırım ile yaşamış olduğu anlaşmazlığın arkası sıra kulüple yollarını ayırdı.

Beşiktaş’ta az oldu

Beşiktaş’ta bökelik canlı fen adamlar genel anlamda ortak müddet hâlâ siyah-beyazlı kulüpte düzentileme fırsatı buldu.

‘Kara Kartallar’da şampiyonluğun arkası sıra mevrut sezonda bitmeme etmeyen üç fen yönetmen oldu.

Trabzonspor’da sırayla mevrut şampiyonluklar

1975-1976 sezonundan itibaren ligde sıkıntı kabil sağ Trabzonspor, bu vaziyeti en enteresan halde canlı pakt oldu. Bordo-mavili kulübü, başarıdan başarıya koşturan Ahmet Suat Özyazıcı ile Özkan Sümer, sırayla şampiyonluklar yaşadılar.

Trabzonspor’da 1975-1976’da evvel şampiyonluğu kazandıran Ahmet Suat Özyazıcı, evvel şampiyonluğun arkası sıra dengeli ortak halde vazifesini sürdürürken, 1978-1979’dan itibaren Özkan Sümer ile dönüşümlü namına ekibi çalıştırdı. 1978-1979’da Özkan Sümer ile bahtiyar sona uluşan bordo-mavili ekip, ortak ahir sezonda Ahmet Suat Özyazıcı yönetiminde bökelik kupasını kaldırdı. 1980-1981’de ortak el hâlâ Özkan Sümer ile şampiyonluğa vasıl Karadeniz temsilcisi, 1981-1982 ve 1983-1984’te Özyazıcı ile zirvede arazi alırken, 1984-1985’te bu kere Özkan Sümer ile ayrımsız başarıya imza attı.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir