Anasayfa / Güncel / Silah sesleri altında çocuk olmak!

Silah sesleri altında çocuk olmak!

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerce kazılan hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması düşüncesince duyuru edilen sokağa çıkacak yasağı 7’nci gününe girerken, ilçenin müşterek aşırı mahallesinde cazibe ve sular kesik. Yasağa karşın füru sokaklara çıkıp tabanca ve patlama sesleri altında hile oynarken; çatışmalar esnasında hasar gören su şebekesini de takımlar onarmaya çalışıyor.

 Dünkü çatışmalarda ise 1 isim yaşamını kaybetti.Nusaybin’de, PKK’lı teröristlerin kazmış bulunduğu hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması düşüncesince 13 Kasım’da duyuru edilen sokağa çıkacak yasağı sürüyor. Sürdürülen operasyonlarda çıkan çatışmalar zımnında ilkin hendeklerin derin bulunduğu Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerine su ve cazibe verilemezken, çatışmalardan hasar gören su şebekelerini ekiplerin onarmaya çalışıyor. Gıda sıkıntısının da giriş göstermeye başladığı ilçede müşterek haftadır haram zımnında hariç çıkamayan çocuklar, patlama ve tabanca sesleri altında çıktıkları sokaklarda hile oynamaya çalışırken, bazısı vatandaşların ise evlerinin damına çıkmış bulunduğu görüldü.

VEKİLLERİN AÇLIK GREVİ SÜRÜYOR

İlçe sakinleri sokağa çıkacak yasağının müşterek an önceki kaldırılmasını isterken, HDP Mardin Milletvekilleri Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Ali Atalan ve Erol Dora’nın yasağın kaldırılması düşüncesince cemaziyelevvel kaymakamlık girişindeki müşterek istirahat tesisinde başlattıkları kıtlık grevi ise sürüyor.

1 KİŞİ DAHA ÖLDÜ

Dün çıkan çatışmalarda 19 yaşındaki Musur Aslan isimli sanlı müşterek gencin yaşamını yitirdiği öğrenildi. İlçede hâlâ önceki şarapnel parçasının darp etmesi kararı Selamet Yeşilmen isimli sanlı avrat ile bazuka mermisinin darp etmesi kararı yıkılan bostan duvarının altında küsurat Hasan Dal isimli sanlı müşterek isim yaşamını kaybetmişti. Kurşundan öldüğü tamlanan Aslan ile beraberce geberik sayısı 3’e yükseldi.

Kaynak: DHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir